Dwa nowe laboratoria na liście uprawnionych do testów na koronawirusa

0
84

Dwa nowe prywatne laboratoria trafiły na listę Ministerstwa Zdrowia, zawierającą placówki uprawnione do wykonywania badań na obecność koronawirusa. Na liście znajdują się obecnie 172 laboratoria, 48 z nich to placówki prywatne.

Na liście znalazło się Laboratorium Diagnostyczne Centrum Diagnostyki Molekularnej Patogenów Proteon Pharmaceuticals S.A, firmy z branży biotechnologicznej, zlokalizowane przy ulicy Lodowej 106 w Łodzi, oraz Laboratorium Analiz Medycznych Bio-Diagnostyka, działające w Katowicach  przy ulicy Kościuszki 92B.

Czytaj także: Medicover: nowy sposób obsługi pacjentów w punktach pobrań>>>

Wśród laboratoriów uprawnionych do wykonywania badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 znajduje się w sumie kilkanaście laboratoriów Grupy Diagnostyka, laboratoria Grupy Alab, laboratorium Synevo oraz wiele innych prywatnych laboratoriów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Najwięcej laboratoriów wykonujących testy na obecność koronawirusa działa w województwach: mazowieckim – 26, śląskim – 19, wielkopolskim – 16, oraz dolnośląskim, małopolskim i pomorskim – po 13.

Najwięcej prywatnych laboratoriów działa w województwach – mazowieckim i śląskim – po 8 oraz w wielkopolskim i pomorskim –  po 6.

Aktualna lista laboratoriów znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia>>>