EMC: epidemia wpłynie na obniżenie przychodów spółki

0
125

Zarząd EMC Instytut Medyczny S.A. poinformował, że w związku aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, dostrzega ryzyko obniżenia się przychodów spółki.

Jest to związane z odwoływaniem zabiegów oraz wizyt przez pacjentów oraz koniecznością ich wstrzymania.

Znaczący wzrost kosztów działalności wynika natomiast z konieczności zakupu materiałów takich jak maseczki i rękawiczki, z konieczności zwiększenia zapasów leków oraz realizacji nowych obowiązków wynikających z przepisów prawa.

Czytaj także: Enel-Med rozważa ograniczenie nowych inwestycji w 2020 roku>>>

Spółka poinformowała, że nie jest w stanie precyzyjnie wskazać, jakie dokładnie koszty wygeneruje działanie w zaistniałym stanie epidemiologicznym, gdyż sytuacja w służbie zdrowia zmienia się dynamicznie wraz ze wzrostem ilości stwierdzonych zakażeń. Obecnie trwa szacowanie wpływu, jaki na wyniki finansowe spółki wywrze zaistniała sytuacja.

Zarząd zapewnia, że bieżąca działalność nie jest obecnie zagrożona i nie ma ryzyka utraty płynności finansowej, jednak niewykluczone jest wystąpienie przejściowych problemów, w zależności od rozwoju wydarzeń, a zwłaszcza tempa wzrostu przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

EMC prowadzi 10 Szpitali i 26 przychodni, które działają na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego. Wszystkie placówki działają w sieci szpitali.