Enel-Med realizatorem projektu unijnego

0
949

Centrum Medyczne Enel-Med otrzymało dofinasowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 na realizację projektu „Rehabilitacja dla Ciebie – terapia, edukacja, działanie!!”.

Wartość projektu ogółem wynosi 14.648.699,69 zł, przyznane dofinasowanie ma wartość 13.908.699,69 zł.

Projekt nosi nazwę „Wielkopolski Program Polityki Zdrowotnej w Zakresie Rehabilitacji Medycznej”, a jego celem jest zahamowanie lub ograniczenie skutków procesów chorobowych dotyczących schorzeń układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej wśród mieszkańców Wielkopolski.

Program skierowany jest do kobiet w wieku 50-59 lat oraz mężczyzn z wieku 50-64 lata. Będzie polegać naprowadzeniu działań zdrowotnych i edukacyjnych.

Projekt będzie realizowany przez spółkę Centrum Medyczne Enel-Med S.A., występującą w roli partnera wiodącego, a także przez Fundację Medycyna i Sztuka oraz Akademię Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu występujących w roli partnerów.

Projekt będzie realizowany do 30 września 2021 roku.

Czytaj także: Enel-Med: nowe przychodnie w Warszawie i Krakowie>>>

Enel-Med jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. Istnieje od 1993 roku, oferując pełną obsługę medyczną na terenie całego kraju i jest największą firmą medyczną z polskim kapitałem.

W skład grupy wchodzą przychodnie wieloprofilowe, dwa szpitale, oddziały diagnostyki obrazowej oraz specjalistyczne kliniki: medycyny estetycznej Eetell, medycyny sportowej Enel-Sport, stomatologii oraz marka Enel-Senior. Enel-Med to także sieć ponad 1600 placówek partnerskich w całym kraju.