Forum e-Zdrowia w formule online

0
959

Piąta edycja Forum e-Zdrowia odbywa się w formule online od 17 do 19 listopada 2020 roku. W spotkaniu biorą udział eksperci z Polski i z zagranicy, między innymi z Danii, Holandii, Izraela, Wielkiej Brytanii i USA.

W trudnym czasie pandemii zadaniem Forum jest zarówno spojrzenie na nowe wyzwania, jak i pomoc w bieżącej kryzysowej sytuacji i wskazanie rozwiązań, które mogą być wykorzystane w skutecznej odpowiedzi na krytyczne potrzeby. Dotyczą one zapewnienia dostępu do opieki medycznej, w tym opieki zdalnej, i szerszego wejścia w świat wirtualizacji opieki, wsparcia działania szerokiego kręgu pomiotów odpowiadających za ochronę zdrowia, w tym szpitali, placówek opieki ambulatoryjnej oraz działających w obszarze zdrowia psychicznego a także samorządów, oraz intensyfikacji dyskusji o szerszym stosowaniu rozwiązań cyfrowych w transformacji systemu zdrowia.

Czytaj także: Mamy narzędzia do samodzielnej oceny stanu zdrowia przez pacjenta>>>

Tematem spotkania we wtorek (17 listopada 2020) było cyfrowe zdrowie w nowych czasach, w środę (18 listopada 2020) – pacjent w centrum cyfrowego systemu zdrowia, a w czwartek (19 listopada 2020) – platformy i technologie cyfrowego zdrowia.

We wtorek eksperci debatowali o kluczowych aspektach przełomu, na konkretnych przykładach szpitali w Polsce, Danii, Izraelu i Wielkiej Brytanii i prezentowali dobre praktyki z obszaru e-zdrowia wdrożone w walce  z koronawirusem.

Jedna z sesji poświęcona była cyfrowemu zdrowiu jako jednemu z priorytetów Unii Europejskiej, a paneliści reprezentujący stronę rządową, samorządową, lekarzy i pacjentów rozmawiali o kierunkach rozwoju e-zdrowia w Polsce.

Podczas drugiego dnia Forum była mowa między innymi o znaczeniu doświadczenia pacjenta w kontekście e-zdrowia, teleopiece i wirtualizacji podstawowej opieki zdrowotnej, a także o  cyfrowych rozwiązaniach w zdrowiu psychicznym.

Czytaj także: Nowoczesny laser w leczeniu urologicznym w Szpitalu Mazovia>>>

Ostatni dzień (czwartek, 19 listopada 2020) poświęcony będzie platformom i technologiom w cyfrowym zdrowiu – prezentowane będą trendy, przykłady wdrożeń z Polski i zagranicy.

Osobne sesje dotyczyć będą tematu digital therapeutics, komodyzacji urządzeń medycznych, a także skutków upowszechniania sztucznej inteligencji i BigData.

Forum e-Zdrowia to od lat istotne w Polsce wydarzenie dotyczące cyfrowej transformacji w obszarze zdrowia. Spotkania i dyskusja z globalnymi liderami w obszarze e-zdrowia, między innymi Integrating the Healthcare Enterprise (IHE) Europe i Healthcare Information and Management Systems Society (HIMSS) służą wymianie światowych doświadczeń i dobrych praktyk w tej dziedzinie oraz znalezieniu optymalnych  rekomendacji wprowadzenia zmian w Polsce.

Organizatorami konferencji są – Gdański Uniwersytet Medyczny, Centrum Zintegrowanej Opieki i e-Zdrowia i Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych.

Pracodawcy Medycyny Prywatnej wraz z Pracodawcami RP są partnerem wydarzenia.

Udział w Forum e-Zdrowia 2020 jest bezpłatny. Link do rejestracji oraz szczegóły konferencji można znaleźć na http://forumezdrowia.pl/2020/.