Fresenius Nephrocare Polska włącza w swoje struktury NZOZ Intermed 

0
197
Placówka Intermed w Gryfinie

Międzynarodowa firma prowadząca największą w Polsce sieć stacji dializ łączy się z wielospecjalistycznymi przychodniami oraz placówkami podstawowej opieki zdrowotnej w województwie zachodniopomorskim, należącymi do firmy NZOZ Intermed.  

Spółka NZOZ Intermed powstała w 2003 roku i prowadzi wielospecjalistyczne przychodnie oraz ośrodki POZ, opieki nocnej i świątecznej, które obecnie funkcjonują na terenie czterech powiatów: goleniowskiego, łobeskiego, gryfińskiego i stargardzkiego. 

Fresenius Nephrocare Polska jest częścią międzynarodowego koncernu Fresenius Medical Care, który jest największym na świecie producentem sprzętu do leczenia pacjentów z niewydolnością nerek oraz dostarczycielem usług medycznych. W Polsce do sieci Centrum Dializ Fresenius należą 73 stacje dializ.  

-Dołączenie sieci ośrodków poradni specjalistycznych do firmy Fresenius jest rozszerzeniem naszej działalności w kierunku świadczenia kompleksowej opieki medycznej i kolejnym krokiem przybliżającym nas do koordynowanej opieki medycznej – mówi dr Tomasz Prystacki, prezes zarządu Fresenius Nephrocare Polska. – Dla pacjentów korzystających obecnie z poradni Intermed połączenie odbędzie się niezauważalnie. Wszystkie procesy i procedury integrowane są w sposób niewpływający na bieżącą obsługę pacjentów. Jedyne zmiany, które będą mogli zauważyć chorzy, to na przykład bardzo rygorystyczne procedury jakościowe i higieniczne, które są standardem naszego działania w prowadzeniu terapii.  

Czytaj także: Diagnostyka właścicielem serwisu ZdroweGeny.pl>>>

Zgodnie z zakładanym planem połączenia, przychodnie NZOZ Intermed będą funkcjonowały pod marką Fresenius Nephrocare Polska od 2 sierpnia 2021 roku.  

Fresenius Medical Care jest największym na świecie dostawcą produktów i usług dla osób z chorobami nerek, z których około 3,7 miliona na całym świecie regularnie poddawanych jest leczeniu dializami. Dzięki sieci ponad 4.000 stacji dializ Fresenius Medical Care zapewnia leczenie dializami 344 tysiącom pacjentów na całym świecie. Fresenius Medical Care jest również wiodącym dostawcą produktów takich jak aparaty do dializ lub dializatory.  

Oprócz podstawowej działalności firma świadczy powiązane usługi medyczne w zakresie koordynowanej opieki medycznej. Fresenius SE, do której należy Fresenius Medical Care, prowadzi na całym świecie sieci szpitali, przychodni i poradni wielospecjalistycznych czy klinik leczenia niepłodności.  

W Polsce Fresenius Medical Care Polska S.A. jest obecny od prawie 30-tu lat. Produkty firmy do hemodializy i dializy otrzewnowej wykorzystywane są w większości stacji dializ na terenie całej Polski, zarówno w ośrodkach publicznych, jak i niepublicznych.  

Obecnie Fresenius Medical Care świadczy usługi dializacyjne poprzez spółkę Fresenius Nephrocare Polska, która tworzy największą w Polsce sieć placówek dializacyjnych – Centrum Dializ Fresenius. Wszystkie zabiegi wykonuje na podstawie kontraktu z NFZ.