Fundacja Hospicjum Onkologiczne w Narodowym Programie Szczepień

0
291

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa z Warszawy dołączyła do Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi Sars-CoV-2. Realizacja szczepień rozpocznie się tutaj 1 lutego 2021 roku.

Szczepienia odbywać się w punkcie szczepień, zorganizowanym w budynku poradni medycyny paliatywnej FHO, w Warszawie przy ulicy Pileckiego 105.

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa otacza opieką, w ramach hospicjum stacjonarnego, pacjentów z całej Polski. Opieka domowa oferowana przez Fundację obejmuje natomiast południowe dzielnice Warszawy, takie jak Mokotów, Stegny, Sadyba, Służewiec, Wilanów, Ursynów oraz Kabaty. Pod opieką Fundacji przebywają osoby dorosłe, które zakończyły leczenie onkologiczne. Fundacja oferuje także konsultacje specjalistyczne w zakresie medycyny paliatywnej. Świadczy zarówno usługi komercyjne jak i świadczenia zdrowotne finansowane w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Czytaj także: Szczepienia i dług zdrowotny priorytetami na rok 2021>>>

FHO prowadzi specjalistyczne kursy i szkolenia skierowane do różnych grup zawodowych: lekarzy, pielęgniarek, opiekunów medycznych. Prowadzone działania edukacyjne mają charakter komercyjny, ale również nieodpłatny.

Fundacja działa od roku 1990. W roku 1996 ukończono budowę hospicjum stacjonarnego dla 23 pacjentów, w 2009 roku je rozbudowano. Dziś może przyjąć jednocześnie 34 chorych.

Każdego roku fundacja obejmuje opieką paliatywną około 2300 chorych i ich rodzin w opiece domowej oraz 1000 pacjentów w hospicjum stacjonarnym.

Kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia i dotacje z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy zapewniają około 60 procent rzeczywistych kosztów leczenia i opieki.