Fundacja Medicover organizatorem konkursu dla pielęgniarek

0
267

Rozpoczęła się czwarta polska edycja konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award), którego organizatorem jest Fundacja Medicover. Konkurs skierowany jest do studentów pielęgniarstwa oraz osób w trakcie specjalizacji pielęgniarskiej.

Uczestnicy mają za zadanie opracowanie innowacyjnego pomysłu na rozwój opieki nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencję. Zgłosić można również projekt dotyczący rozwoju opieki pielęgniarskiej nad pacjentami dorosłymi, z uwzględnieniem usprawnienia pracy pielęgniarek i pielęgniarzy.

Celem Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii jest promocja zawodu pielęgniarskiego oraz pokazanie, że może być to satysfakcjonujące i atrakcyjne zajęcie, a także umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym studentom i pielęgniarkom, zachęcenie do wymiany pomysłów na temat opieki nad osobami starszymi oraz stworzenie przestrzeni do dialogu na temat usprawnienia pracy pielęgniarki i pielęgniarza.

Czytaj także: Fundacja Medicover: nowatorskie rozwiązanie dla pielęgniarek szkolnych>>>

Zwycięzca konkursu otrzyma stypendium w wysokości 25 000 zł oraz odbędzie staż w Polsce i za granicą, w trakcie którego zdobędzie praktyczną wiedzę z szerokiego zakresu nauk medycznych, szczególnie w zakresie pielęgniarstwa.

Termin nadsyłania zgłoszeń to 10 listopada 2019.

Więcej informacji na: https://www.queensilvianursingaward.pl/

Fundacja Medicover powołana została przez spółkę Medicover w 2007 roku.  Zrealizowała dotąd ponad 180 projektów i akcji wolontariackich, pomagając ponad 12 000 osób, udzielając wsparcia 162 partnerskim instytucjom, fundacjom i ośrodkom.