Fundusz private equity THC przejął Centrum Estetique

0
128
Foto: http://www.estetique-polanica.pl/

Fundusz private equity Tar Heel Capital objął 70 procent udziałów w Centrum Estetique z Polanicy-Zdroju, specjalizującym się w zaawansowanej stomatologii estetycznej. To pierwsza akwizycja funduszu w segmencie usług stomatologicznych, nad kolejnymi już pracuje.

Centrum Estetique Implatologia i Stomatologia Cyfrowa z Polanicy-Zdroju specjalizuje się w stomatologii estetycznej – implantologii i protetyce. W placówce działają 3 gabinety stomatologiczne oraz pracownie wyposażone w cyfrowy sprzęt diagnostyczny, takie jak między innymi tomograf nowej generacji CS 9600. Zespół kliniki tworzy zespół ponad 20 specjalistów z zakresu protetyki, implantologii oraz chirurgii.

Placówka zlokalizowana jest przy ulicy Łąkowej 16. Została założona w roku 2011 przez lekarza stomatologa – Pawła Paszkiewicza.

– To nasz pierwszy krok w kierunku konsolidacji rynku stomatologicznego, który w Polsce jest nadal bardzo rozdrobniony. Tylko kilka procent gabinetów działa w ramach dużych sieci. Dla porównania – w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii sektor usług stomatologicznych jest skonsolidowany już w ponad 25 procentach. Taka struktura polskiego rynku i jego stały wzrost zachęcają do inwestycji i to zarówno w formie otwierania nowych placówek jak i akwizycji – mówi Jacek Przybył, dyrektor inwestycyjny Tar Heel Capital.

Czytaj także: Medicover Stomatologia dzieli się swoim know-how dotyczącym procedur bezpieczeństwa>>>

Fundusz chce powtórzyć sukces innej spółki portfelowej Tomma, która jest prywatną siecią 37 pracowni diagnostyki obrazowej. Dzięki wsparciu Tar Heel Capital spółka osiągnęła swoją obecną pozycję w ciągu 5 lat od inwestycji funduszu w 2014 roku. Spójna strategia rozwoju i jej konsekwentna realizacja poprzez między innymi 5 akwizycji oraz rozwój organiczny przełożyła się na blisko 7-krotny wzrost przychodów spółki. W 2019 roku fundusz sfinalizował transakcję sprzedaży spółki do PZU Zdrowie.

W lipcu 2019 roku wystartował już trzeci fundusz THC, który w ciągu najbliższych 6 lat ma przeznaczyć ponad 100 mln euro własnych środków na akwizycje i rozwój polskich przedsiębiorstw. Dodatkowe finansowanie dłużne oznacza, że w ramach realizowanych transakcji do firm i ich właścicieli może trafić nawet miliard złotych.