GenXone wznawia badania diagnostyczne

0
145

Spółka GenXone poinformowała o wznowieniu od 1 grudnia 2020 wszystkich badań diagnostycznych, których wykonywanie zostało czasowo zawieszone w październiku 2020 w związku z sytuacją epidemiczną i wykonywaniem testów w kierunku wirusa SARS-CoV-2.

Dotyczy to badań diagnostyki laboratoryjnej oferowanych w ramach paneli pokarmowych, moczowo-płciowych i nerwowych. Ich wznowienie będzie możliwe z uwagi na zwiększenie przepustowości Laboratorium Diagnostyki Molekularnej spółki.

Laboratorium genXone zlokalizowane w Złotnikach koło Poznania znajduje się na liście Ministerstwa Zdrowia, zawierającej placówki uprawnione do badań w kierunku koronawirusa.

Czytaj także: Nowe prywatne laboratoria na liście uprawnionych>>>

Od marca 2020 roku do końca listopada 2020 liczba testów w kierunku SARS-CoV-2, wykonywanych w tym laboratorium, przekroczy 80 tysięcy.

GenXone to spółka z branży biotechnologicznej, która tworzy nowe rozwiązania oraz produkty wykorzystujące najnowsze technologie sekwencjonowania kwasów nukleinowych. Specjalizuje się w sekwencjonowaniu NGS (ang. next generation sequencing) oraz diagnostyce medycznej.

Spółka oferuje także usługi sekwencjonowania kwasów nukleinowych w oparciu o technologię sekwencjonowania nanoporowego. Spółka posiada akredytację Oxford Nanopore Technologies (ONT) – twórcy tej technologii – do komercyjnego jej wykorzystania.

Jednym z akcjonariuszy genXone jest Diagnostyka sp. z o.o., która w roku 2019 objęła 13,41 procenta akcji spółki, a obecnie posiada ich 10,97 procenta. Obie firmy pracują obecnie nad wspólnym projektem.

Od 25 sierpnia 2020 roku akcje spółki notowane są na rynku NewConnect.

Czytaj także: Opublikowano jednolity tekst ustawy o diagnostyce laboratoryjnej>>>