Grupa Lux Med otworzyła nowe placówki w Łodzi

0
364

Grupa Lux Med powiększyła swoją sieć centrów medycznych o dwie nowoczesne placówki zlokalizowane w Łodzi – centrum stomatologiczne i pracownię rezonansu magnetycznego. Placówka stomatologiczna zlokalizowana jest przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 85, a pracownia diagnostyki obrazowej – przy ulicy Targowej 35. Nowe placówki są otwarte dla pacjentów od 1 grudnia 2020.

Nowa placówka Lux Med Stomatologia oferuje kompleksową opiekę, na którą składają się: leczenie zachowawcze z profilaktyką, leczenie kanałowe w tym endodoncja pod mikroskopem, periodontologia, chirurgia, protetyka, implantologia i ortodoncja.

Gwarantuje także pełną diagnostykę radiologiczną – od RTG punktowego, poprzez pantomografię, cefalometrię aż do badan CBCT. Również dzieci mogą odbywać wizyty adaptacyjne i leczenie w gabinecie dostosowanym do ich potrzeb. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20.00.

Natomiast najnowsza pracownia diagnostyki obrazowej otwarta w Łodzi wykonuje szeroki zakres badań rezonansu magnetycznego przy użyciu nowoczesnego aparatu Siemens Magnetom Avanto 1,5T, w tym badania głowy, kręgosłupa, układu kostno-stawowego, szyi, jamy brzusznej, miednicy mniejszej, tkanek miękkich, jak również badania naczyniowe (angiografia), cholangiografię (MRCP) i badania onkologiczne. Pracownia jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.

– Pomimo trwającej epidemii gwarantujemy naszym pacjentom bezpieczeństwo i wysoką jakość wykonywanych usług. Konsekwentnie rozwijamy nowoczesną infrastrukturę medyczną Grupy, również stomatologiczną i diagnostyczną. Naszym priorytetem jest utrzymanie ciągłości opieki– mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Czytaj także: Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska z nowym przewodniczącym>>>

W celu ograniczenia ryzyka zakażenia koronawirusem, we wszystkich centrach medycznych Lux Med personel i pacjenci wyposażani są w niezbędne środki ochrony osobistej. Przed każdą wizytą zarówno gabinety stomatologiczne, jak i pracownie czy aparatura diagnostyczna podlegają dezynfekcji. W przypadku diagnostyki, wyniki badań można odbierać na Portalu Pacjenta.

– Naszym pacjentom zapewniamy komfortowe warunki badań i szybkie terminy wizyt. Wszystkie wyniki można odebrać przez internet, dzięki czemu nie ma konieczności ponownej wizyty w placówce. Badania wykonujemy zarówno w ramach abonamentu, jak i opłaty za poszczególne usługi – mówi dr n. med. Jarosław Minkowski, dyrektor zarządzający Lux Med. Diagnostyka.

Obie nowe łódzkie placówki zlokalizowane są w wygodnych punktach komunikacyjnych. Na badania i konsultacje można umawiać się online, przez Portal Pacjenta lub telefonicznie.

– Idąc do placówki Lux Med, pacjent wie, że może liczyć na najwyższą jakość usług medycznych i bezpieczeństwo. Chcemy podążać za pacjentami i być tam, gdzie spędzają dużo czasu, w związku z czym otwieramy centra stomatologiczne w pobliżu biur i miejsc dobrze skomunikowanych z resztą miasta– mówi Alicja Chowaniec-Prażuch, dyrektor Lux Med Stomatologia.

Czytaj także: Centrum Medyczne Mavit działa już 20 lat>>>

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest blisko 250 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 16 000 osób, około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.