Gubin: prywatne centrum kupiło budynek szpitala

0
285

NZOZ Ośrodek Terapii Grunwald Stanisław Bojkowski kupił obiekt po szpitalu w Gubinie (województwo lubuskie), zlokalizowany przy ulicy Śląskiej. Cena sprzedaży wyniosła 541 tys. zł. W budynku będzie prowadzona działalność medyczna.

Budynek był częścią szpitala, który od roku 2010 działał w ramach Grupy Nowy Szpital, był to Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego, funkcjonujący w dwóch lokalizacjach – w Gubinie i Krośnie Odrzańskim.

W roku 2016 Grupa Nowy Szpital zakończyła współpracę z powiatem krośnieńskim i umowa dzierżawy szpitala została rozwiązana. Od tego czasu szpital jest prowadzony przez powiat, a budynki poszpitalne w Gubinie zostały przeznaczone do sprzedaży.

Czytaj także: Będziemy kontynuować dialog z systemem publicznym>>>

Sprzedany obiekt to tzw. budynek B, którego powierzchnia użytkowa wynosi 1500 mkw. Umowa sprzedaży została podpisana 22 styczna 2021 roku. W obiekcie trwają prace remontowe. Część nowej placówki ma zostać uruchomiona już w czerwcu 2021.

Inwestor zamierza przenieść do nowego obiektu poradnie podstawowej opieki zdrowotnej oraz poradnie specjalistyczne, które działają przy ulicy Grunwaldzkiej 16. Są to poradnie – diabetologiczna, geriatryczna, psychologiczna, leczenia uzależnień, zdrowia psychicznego oraz zespół leczenia środowiskowego (domowego).

W związku z zakupem budynku NZOZ zamierza rozszerzyć zakres świadczonych usług. W planach jest otwarcie pracowni diagnostyki USG.

NZOZ Ośrodek Terapii Grunwald prowadzi także placówkę w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Bohaterów Wojska Polskiego 24, która oferuje świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacje specjalistyczne w zakresie diabetologii, ginekologii i położnictwa oraz kardiologii. Także w tym mieście właściciele szukają lokalizacji na nową siedzibę placówki.