Help VitalAire – nowa marka Air Liquide Healthcare w Polsce

0
951

W styczniu 2020 roku Help Homecare sp. z o.o. oraz Ośrodek Terapii Oddechowej Ventamed sp. z o.o. zostały połączone i działają wspólnie pod nazwą Help VitalAire sp. z o.o. Obie spółki są częścią Air Liquide Healthcare od ponad 7 lat.

Help Vitalaire jako świadczeniodawca oferuje usługi związane z domową opieką nad pacjentami w zakresie wentylacji mechanicznej oraz tlenoterapii. Pacjenci będący pod opieką Help Vitalaire najczęściej chorują na POCHP, dystrofię mięśniową Duchenne’a, SLA, SMA i inne choroby nerwowo-mięśniowe oraz schorzenia układu oddechowego.

Dzięki regularnym wizytom lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów oraz zastosowaniu urządzeń wspomagających oddychanie, takich jak respiratory, standard życia pacjentów znacznie się poprawia i umożliwia im pobyt wśród bliskich w domu.

Dzięki połączeniu firm Help Homecare Sp. z o.o. z Poznania oraz Ośrodka Terapii Oddechowej Ventamed z Zielonej Góry powstała spółka, która może sprostać ciągle rosnącym standardom usług w zakresie opieki domowej, wymaganych zarówno przez NFZ, jak i pacjentów oraz ich opiekunów.

Czytaj także: Akwizycje, rozwój oferty i nowe technologie – rok 2019 na prywatnym rynku medycznym>>>

Nowo powstała spółka działa na terenie całego kraju, mając podpisane umowy na oferowane świadczenia z większością regionalnych oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia.

Siedziba Help Vitalaire znajduje się w Poznaniu.

Od stycznia 2020 nowo powstała spółka stała się częścią VitalAire, globalnej marki Air Liquide Healthcare, która działa w 35 krajach świata i realizuje usługi w obszarze tzw. Home Healthcare, czyli świadczeń związanych z domową opieką nad pacjentami.