Interferie: umowa z NFZ na świadczenia w Dąbkach

0
418
Źródło: www.interferie.pl

Spółka Interferie S.A. poinformowała o zawarciu aneksu do umowy z zachodniopomorskim oddziałem NFZ na świadczenia w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego, oferowane przez sanatorium Argentyt w Dąbkach.

Obiekt ten prowadzi specjalny program kuracji prozdrowotnych, w tym program zabiegów leczniczych dla dzieci, które zmagają się z otyłością, astmą oskrzelową, alergią czy atopowym zapaleniem skóry.

Umowa z NFZ na te świadczenia obowiązuje od 1 marca 2019 do 31 grudnia 2023 roku. Jej wartość na rok 2020, zgodnie z aneksem, wyniesie maksymalnie 4 719 960 zł.

Interferie to działająca od prawie 30 lat sieć ośrodków wypoczynkowych i hoteli, które zlokalizowane są nad Morzem Bałtyckim i w Sudetach. W zasobach Grupy znajduje się ponad 2.000 miejsc noclegowych. Obiekty oferują wypoczynek połączony z profilaktyką zdrowia.

Czytaj także: Medicover Stomatologia inwestuje w klinikę ortodontyczną>>>

Grupa Interferie obejmuje obiekty należące do Interferie S.A., położone w Kołobrzegu, Ustroniu Morskim, Dąbkach, Świeradowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie, a także czterogwiazdkowy, hotel w Świnoujściu, należący do Interferie Medical SPA Sp. z o.

Prawie 68 procent akcji spółki Interferie należy do spółki celowej Fundusz Hotele 01, utworzonej przez KGHM i FIZ. Od 2006 roku Interferie S.A. jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie.