Medicover Stomatologia inwestuje w klinikę ortodontyczną

0
555

Częścią Medicover Stomatologia stała się klinika ortodontyczna Orto-Aidi, z Poznania. To placówka z ponad 20-letnim doświadczeniem w usługach w zakresie zaawansowanej stomatologii, która stosuje także pełną cyfryzację w planowaniu procesu leczenia dentystycznego.

Wady zgryzu to problem, z którym mierzy się coraz więcej Polaków, zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Wiele z nich pozwala dziś rozwiązywać zaawansowana stomatologia. Co więcej najlepsze kliniki umożliwiają nie tylko dopasowanie metody leczenia do potrzeby medycznej, ale również do osobistych preferencji pacjenta.

– Klinika Orto-Aidi, która właśnie dołączyła do Medicover Stomatologia, to jedno z tych miejsc, które daje pacjentom dużą kontrolę nad tym, jak przebiega proces leczenia i jakie efekty osiągniemy. Nasza współpraca pozwoli wzmocnić kompetencje całej sieci Medicover Stomatologia w zakresie ortodoncji. Widzimy duży potencjał w  szerokiej wymianie know-how i najlepszych praktyk w zakresie podejścia do pacjenta oraz najnowszych i najbardziej skutecznych osiągnięć medycznych i stomatologicznych – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

Klinika Orto-Aidi to jedna z najlepszych klinik ortodontycznych w Polsce zarówno pod względem zespołu, jak i wyposażenia. Specjaliści podejmują się tu leczenia najtrudniejszych przypadków, wymagających opieki interdyscyplinarnej. To miejsce, które doceniło wartość rozwiązań cyfrowych w stomatologii i z powodzeniem wdrożyło je do codziennej praktyki. Specjaliści projektują proces leczenia wykorzystując skanery wewnątrzustne i oprogramowanie komputerowe.

Czytaj także: Medicover Stomatologia inwestuje w Bydgoszczy>>>

– Ważnym elementem, który możemy uzyskać dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii jest większe zaangażowanie pacjenta w proces leczenia. To możliwe między innymi dzięki wspólnej pracy nad wizualizacją efektów leczenia – również estetycznych. Na co dzień korzystamy z systemów komputerowych, a pracę na tradycyjnych modelach gipsowych zastąpiliśmy modelami 3D. Aby takie przedsięwzięcie odniosło sukces, trzeba wytrwa­łości i ciężkiej pracy. Jest to ciągła inwestycja – w siebie, cały zespół i sprzęt, na którym pracujemy. Wyznajemy zasadę, że lekarz powinien przede wszystkim dbać o dobro pacjenta, dlatego zapewniamy stały dostęp do najnowszych tech­nologii i nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje – wyjaśnia dr n. med. Nedal Aidi, właściciel kliniki Orto-Aidi.

Klinika w leczeniu ortodontycznym wykorzystuje własny system aparatów nakładowych, które produkuje dzięki dostępnej na miejscu pracowni protetycznej. To jedno z rozwiązań dostępnych dla pacjentów obok tradycyjnych aparatów stałych i ruchowych oraz nakładek Invisalign.

Klinika Orto-Aidi to 9 nowoczesnych gabinetów, pracownia RTG oraz laboratorium, w którym wykonywane są prace protetyczne i aparaty ruchome. Zespół kliniki tworzą ortodonci, implantolodzy, protetycy, endodonci oraz specjaliści stomatologii zachowawczej.

Placówka działa przy ulicy Strzeszyńskiej 198 w Poznaniu.