InviMed inwestuje w nowoczesne metody diagnostyczne 

0
190

Laboratorium kliniki InviMed w Warszawie zostało wyposażone w system Oosight, składający się z kamery LC-PolScope™ z oprogramowaniem CRi’s Spindle View, które analizuje uzyskany obraz. System ten pokazuje struktury oocytu, które nie są widoczne pod zwykłym mikroskopem.   

Dzięki takiemu badaniu embriolodzy mogą dokładniej oceniać jakość komórek jajowych. Ocena oocytów pod mikroskopem wyposażonym w Oosight zalecana jest w przypadku par zakwalifikowanych do procedur ICSI/IMSI oraz kobiet, których oocyty mają zostać poddane witryfikacji. Cena za skorzystanie z tej usługi Oosight w klinice leczenia niepłodności InviMed w Warszawie wynosi 800 zł.  

Powszechnie stosowaną metodą oceny jakości oocytów jest ich ocena morfologiczna prowadzona pod mikroskopem. Jednak wykorzystanie właściwości morfologicznych jako wskaźników prognostycznych dla jakości oocytów nie jest do końca ścisłe i w dużej mierze subiektywne (oparte na interpretacji i doświadczeniu embriologa). 

Czytaj także: Medicover po raz kolejny z tytułem Gwiazdy Jakości Obsługi>>>

Tymczasem system Oosight, dzięki technologii mikroskopii polaryzacyjnej, pozwala zobaczyć jeszcze więcej – zajrzeć w głąb oocytu bez uszkadzania go. Dzięki temu embriolodzy mogą jeszcze precyzyjniej wybrać najlepsze komórki jajowe do procedury zapłodnienia pozaustrojowego (zwłaszcza w przypadku procedur ICSI/IMSI), co przekłada się na wyższą skuteczność in vitro – wyższy odsetek procedur zakończonych urodzeniem dziecka. 

InviMed działa od 2001 roku, wówczas powstała w Warszawie pierwsza placówka – specjalistyczne centrum diagnozowania i leczenia niepłodności. W 2006 roku zaczęły działać kliniki w Poznaniu i we Wrocławiu, od lipca 2010 roku także w Gdyni, a od 2013 roku – w Katowicach. 

Placówki InviMed realizują samorządowe programy leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego w Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu, Częstochowie, a także w województwie lubuskim. 

InviMed należy do Grupy Medicover. 

Czytaj także: Invimed realizuje programy in vitro>>>