Inwestycje Orpea z certyfikatem IOWISZ

0
523
Foto: Rezydencja Dąbrówka zlokalizowana przy ulicy Czeremchowej w Warszawie

28 lipca 2020 roku dwie inwestycje Orpea Polska – działająca od ponad roku Rezydencja Dąbrówka na warszawskim Tarchominie oraz planowana do otwarcia na początku sierpnia 2020 roku Rezydencja Antonina w Piasecznie, otrzymały od wojewody mazowieckiego certyfikat IOWISZ.

Potwierdza on celowość tych inwestycji w sektorze ochrony zdrowia.

Wniosek dotyczący Rezydencji Dąbrówka (przeniesienie ZOL-u z warszawskiej placówki Mazowia oraz wymiana wyrobów medycznych) otrzymał wynik w wysokości 1218,60 punktów. Całkowity wynik punktowy obliczony według wzoru zawartego w rozporządzeniu ministra zdrowia z 11 lipca 2018 roku w sprawie formularza Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia (IOWISZ) dla inwestycji pozostających bez wpływu na zakres udzielanych świadczeń opieki zdrowotnej wynosi 1219.

Wniosek dotyczący Rezydencji Antonina dotyczył budowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Otrzymał on 1342,78 punkta na 1343 możliwe.

Rezydencja Dąbrówka działa od prawie 2 lat i oferuje miejsca w ramach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego a także miejsca komercyjne.

Natomiast w Rezydencji Antonina będą także funkcjonowały miejsca w ramach ZOL-u oraz miejsca pełnopłatne (w tym Centrum Alzheimera). Do tej placówki zostaną przeniesieni wszyscy podopieczni Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego funkcjonującego w domu opieki Konstancja.

Czytaj także: Świadczenia rehabilitacyjne wymagają dofinansowania i zmian organizacyjnych>>>

Orpea Polska działa od 2001 roku. Oferuje blisko 1000 miejsc w nowoczesnych domach opieki dla seniorów (pod marka Orpea Rezydencje) i klinikach, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej (pod marką Clinea). Domy i kliniki są zlokalizowane na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living) oraz Centrum Alzheimera.

W warszawskim Międzylesiu Orpea Polska realizuje także inwestycję związaną z budową kliniki rehabilitacyjnej.

Firma jest częścią największej w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych Orpea, obecnej w branży od 1989 roku z potencjałem blisko 90 000 miejsc (ponad 1000 placówek) w 22 krajach.