Webinarium: Jak Covid-19 wpływa na branżę farmaceutyczną

0
165

Pracodawcy RP i Ministerstwo Zdrowia zapraszają na bezpłatne webinarium pod tytułem ”Covid-19 a branża farmaceutyczna”, które odbędzie się 26 maja 2020 roku, o godzinie 10.30.

Prelegentami podczas spotkania będą:

Anna Rulkiewicz, Wiceprezydent Pracodawców RP, prezes zarządu Lux Med, prezes zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej

Dorota Hryniewiecka-Firlej, Wiceprezydent Pracodawców RP, prezes Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, prezes zarządu Pfizer Polska Sp. z o.o.

Maciej Miłkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia

Uczestnicy spotkania zastanowią się nad tym, czy obecna sytuacja epidemiologiczna będzie miała wpływ na finansowanie ochrony zdrowia – w tym świadczeń dla pacjentów niechorujących na COVID-19 (zarówno w czasie pandemii, jak i po jej ustąpieniu).

Wśród poruszanych tematów będzie także perspektywa odmrażania systemu ochrony zdrowia i tego, kiedy można się spodziewać wznowienia optymalnej czyli niekryzysowej opieki nad pacjentami oraz przebieg prac nad wnioskami refundacyjnymi trwający w Ministerstwie Zdrowia i Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (czy odbywa się w sposób niezakłócony i czy  nic nie zagraża wznowieniu aktualizacji list od września 2020).

Czytaj także: Pandemia pokazała, jak ważna jest telemedycyna>>>

Prelegenci będą się także starali wyciągnąć lekcje z pandemii, dotyczące tego, jak istotne z punktu widzenia płatnika jest wprowadzanie technologii odciążających system ochrony zdrowia w zakresie finansowym i organizacyjnym, zarówno w okresie epidemii, jak i po jej wygaśnięciu.

Postarają się także odpowiedzieć na pytania – czy planowane jest wdrożenie rozwiązań wspierających branżę farmaceutyczną w Polsce? I na jakim etapie zaawansowania są prace nad tym rozwiązaniem?

Link do rejestracji>>>