Katowice: nowy oddział w szpitalu Euromedic

0
277

Szpital Euromedic Kliniki Specjalistyczne z Katowic uruchomił nowy oddział chirurgii onkologicznej małoinwazyjnej, który świadczy pełen zakres zabiegów, w tym także z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych. Świadczenia są finansowane w ramach kontraktu z NFZ. 

Na oddziale wykonywane są między innymi takie zabiegi jak przeznaczyniowa chemoembolizacja i termoablacja przezskórna guzów nowotworowych.

Przy oddziale działają poradnie – poradnia chirurgii onkologicznej oraz poradnia chorób sutka. Szpital posiada także zaplecze diagnostyczne, działają tutaj pracownie – RTG, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

Czytaj także: Można lepiej spożytkować zasoby prywatnego sektora ochrony zdrowia>>>

Szpital Euromedic Kliniki Specjalistyczne prowadzi także oddziały – chirurgii naczyniowej, ogólnej (z pododdziałem chirurgii onkologicznej i plastycznej), ortopedii, okulistyki oraz intensywnej terapii. W szpitalu funkcjonuje też kilkanaście poradni specjalistycznych. 

Placówka oferuje zarówno świadczenia finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Zlokalizowana jest w obiekcie o powierzchni 3,5 tys. mkw, przy ulicy Kościuszki 92 w Katowicach. 

Właścicielem szpitala i prezesem spółki prowadzącej placówkę jest dr n. med. Tomasz Ludyga. 

Czytaj także: Bez diagnostyki nie ma dobrego leczenia >>>