KGHM i Miedziowe Centrum Zdrowia przebadają pracowników

0
590

KGHM Polska Miedź S.A. wraz z Miedziowym Centrum Zdrowia planują przeprowadzenie badań przesiewowych wśród zatrudnionych w firmie pracowników. Badaniem będzie objęte ponad 5 tysięcy osób, będzie ono kosztować 3 mln zł.

– W naszej długofalowej strategii zdrowie pracowników jest najważniejsze – powiedział podczas konferencji prasowej w Lubinie wiceprezes ds. produkcji KGHM Polska Miedź S.A. Radosław Stach. – To największy program badań profilaktycznych w historii naszej firmy.

Badanie obejmie tzw. niskodawkowe TK (tomografia komputerowa) płuc oraz test „calcium score” – badanie zwapnień w tętnicach wieńcowych. Badanie to może poprawić poziom diagnostyki medycznej i wczesnego wykrywania ciężkich schorzeń prowadzących między innymi do nowotworów.

Zarząd firmy planuje także utworzenie Rady Medycznej KGHM Polska Miedź S.A., która będzie wspierać i inicjować wszelkie działania KGHM oraz Fundacji KGHM na rzecz zdrowia pracowników i mieszkańców Zagłębia Miedziowego. W skład Rady Medycznej wejdą naukowcy i lekarze z najważniejszych ośrodków naukowych w Polsce.

KGHM wspiera także prozdrowotne działania samorządu. W październiku 2019 podpisana została umowa darowizny przekazanej przez koncern dla gminy miejskiej Legnica w wysokości 300 tys. zł na wsparcie programów promocji zdrowego stylu życia i aktywności społecznej.

Czytaj także: Sektor prywatny, inwestując własne środki w szpitale, obniża koszty świadczeń>>>

Miedziowe Centrum Zdrowia  jest spółką akcyjną, której 100 procent udziałów należy do KGHM Polska Miedź S.A.

Centrum prowadzi w Lubinie szpital, w którym działają oddziały – okulistyczny, chorób wewnętrznych, onkologiczny, diabetologiczny, gastroenterologiczny, otolaryngologiczny, rehabilitacji kardiologicznej oraz anestezjologii i intensywnej terapii, a także przychodnia i zakład rehabilitacji leczniczej.

Miedziowe Centrum Zdrowia prowadzi także placówki w Legnicy, Głogowie, Rudnej i Chobieni.

W strukturach MCZ znajduje się też Miedziowe Centrum Medycyny Pracy oraz Miedziowe Centrum Badań Psychologicznych, które obsługują firmy na terenie Zagłębia Miedziowego. Centrum oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ.