Kolejne prywatne laboratoria na liście uprawnionych do testów na koronawirusa

0
164

Dwa kolejne prywatne laboratoria diagnostyczne znalazły się na liście Ministerstwa Zdrowia, zawierającej placówki uprawnione do wykonywania badań na obecność koronawirusa SARS-Cov-2. Lista zawiera obecnie 185 placówek, 51 z nich to laboratoria prywatne.

Na liście znalazło się Medyczne Laboratorium Diagnostyka sp. z o.o., działające w Olsztynie przy ulicy Gębika 10B w filii Uniwersyteckiego Szpitala klinicznego, oraz Laboratorium Analityczne Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, działające w Centrum Kardiologii i Kardiochirurgii w Bielsku Białej przy ulicy Armii Krajowej 101.

Czytaj także: Przepisy dotyczące medycyny laboratoryjnej wymagają zmian>>>

Na ministerialnej liście znajduje się kilkanaście laboratoriów Grupy Diagnostyka, laboratoria Grupy Alab, laboratorium Synevo oraz wiele innych prywatnych laboratoriów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Najwięcej laboratoriów wykonujących testy na obecność koronawirusa działa w województwach: mazowieckim – 28, śląskim – 21, wielkopolskim – 19, pomorskim- 14 oraz dolnośląskim i małopolskim –  po 13.

Najwięcej prywatnych laboratoriów działa w województwach – mazowieckim i śląskim –  po 9  oraz w wielkopolskim i pomorskim –  po 6.

Aktualna lista laboratoriów znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia>>>