Kolejny punkt pobrań „Drive&Go-Thru” sieci Diagnostyka

0
163

Region dolnośląski laboratoriów medycznych Diagnostyka uruchomił kolejny punkt pobrań materiału do badań wykrywających obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR. Specjalny mobilny namiotowy punkt pobrań typu „Drive&Go-Thru” uruchomiono w Wałbrzychu.

Jednym z rozwiązań wdrażanych w krajach objętych pandemią COVID-19, jest organizacja specjalnych punktów, w których pobierany jest materiał do badania od dużej liczby pacjentów podwyższonego ryzyka.

Zorganizowanie takich punktów pobrań jest wyzwaniem ze względu na konieczność zapewnienia z jednej strony pełnego bezpieczeństwa dla pacjentów i osób pobierających, a z drugiej strony wydajności takiego rozwiązania mierzonej jako ilość pobrań w jednostce czasu.

Skuteczne okazały się zorganizowane w USA czy Niemczech, punkty pobrań typu „Drive-Through”, polegające na przygotowaniu miejsca dedykowanego tylko i wyłącznie pobraniu materiału do badań w kierunku SARS-CoV-2 w tzw. mobilnych punktach pobrań. Bazując na doświadczeniach z tych skutecznie wdrożonych rozwiązań, Diagnostyka zaproponowała organizację punktów pobrań, zorganizowanych w specjalnych namiotach „Drive&Go-Thru”. Taka mobilna placówka, może zostać ustawiona w dowolnie wybranym miejscu w dobrym punkcie komunikacyjnym, zapewniając łatwy dojazd dla pacjentów przy jednoczesnym bezpieczeństwie dla osób korzystających oraz obsługującego go personelu medycznego.

Czytaj także: Diagnostyka: testy na koronawirusa w domu pacjenta>>>

Kolejny mobilny punkt pobrań do badań w kierunku SARS-CoV-2 rozpoczął właśnie pracę w Wałbrzychu przy ulicy Rycerskiej 10, na terenie parkingu. Placówka działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 12:00.

Wałbrzyski punkt „Drive&Go-Thru” jest kolejną placówką działającą w ramach programu „Badamy-Wspieramy”, w którym wykonywane są bezpłatne badania dla przedstawicieli wybranych zawodów medycznych, zwłaszcza pracujących poza szpitalami, którzy nie są objęci finansowaniem takich badań. Testy dla medyków finansowane są przez Grupę Diagnostyka i partnerów programu.

Codziennie w każdym Mobilnym Punkcie Pobrań może być pobranych do 120 próbek. Diagnostyka informuje także, że w miarę możliwości organizacyjnych oraz dostępności testów mogą je wykonać także osoby indywidualne, które nie pracują w służbie zdrowia. Z każdego badania komercyjnego Diagnostyka przeznacza 100 zł na darmowe badania dla pracowników służby zdrowia.

Badanie można zakupić online w e-Sklepie tutaj lub bezpośrednio w punkcie, gdzie płatność możliwa tylko przy użyciu karty płatniczej.