Kraków: nowy zabieg w Szpitalu na Klinach

0
517

Szpital na Klinach z Krakowa, jako pierwsza placówka w południowo-wschodniej Polsce, wprowadził do swojej oferty laserową metodę usuwania prostaty metodą HoLEP, stosowaną w operacyjnym leczeniu łagodnego przerostu prostaty.

Zabieg jest wykonywany z użyciem Laseru holmowego Lumenis® Pulse ™120H, 120Watt laser z technologią Moses.

Łagodny przerost prostaty dotyka 50-latków (30 procent), 65-latków (50 procent) i 70 procent mężczyzn w wieku 80 lat i zgodnie z szacunkami cierpi na nią około 3 miliony mężczyzn w Polsce.

Do niedawna  pacjenci z tym schorzeniem byli najczęściej leczeni farmakologicznie, co jednak nie pozwalało uniknąć leczenia zabiegowego, a jedynie wydłużało czas do jego wdrożenia. Aktualnie mężczyznom z tym schorzeniem oferuje się minimalnie inwazyjną metodę operacyjnego leczenia, czyli holmową laserową chirurgię prostaty (HoLEP).

Zabieg wykonywany jest w sposób minimalnie inwazyjny – endoskopowo, czyli bez dokonywania nacięć. Umożliwia pacjentom szybką regenerację – opuszczają oni szpital na następny dzień po zabiegu.

Czytaj także: Telemedycyna to lepszy dostęp do specjalistów, szansa dla pacjentów i lekarzy>>>

Szpital na Klinach zlokalizowany jest przy ulicy Kostrzewskiego 37 w Krakowie, gdzie działają oddziały – ginekologii, położnictwa, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, chirurgii naczyniowej, chirurgii kręgosłupa, chirurgii plastycznej, ortopedii, urologii oraz 17 poradni specjalistycznych, między innymi uroginekologiczna, pediatryczna, endokrynologiczna czy psychologiczna.

W placówce działają dwie sale operacyjne, sala chirurgii jednego dnia oraz trakt porodowy. Wykonywane są zabiegi ze wsparciem systemu robotycznego da Vinci.

W grudniu 2019 otwarte zostały także gabinety specjalistyczne przy ulicy Cechowej 12 w Krakowie.

Szpital należy do Neo Hospital sp. z o.o. spółka komandytowa.