Kraków: robot da Vinci w Szpitalu Na Klinach

0
2188
Szpital na Klinach

Szpital na Klinach, który działa w Krakowie od listopada 2018 roku, wzbogacił się o najnowszej generacji robot medyczny da Vinci. Pierwsze operacje ginekologiczne i urologiczne z wykorzystaniem robota placówka planuje przeprowadzić pod koniec marca 2019.

Sprowadzony do Krakowa system da Vinci to obecnie najbardziej zaawansowany system robotyczny na świecie, stosowany w leczeniu zabiegowym wielu schorzeń, w tym także chorób nowotworowych.

Z wykorzystaniem robota przeprowadza się obecnie ponad 170 typów zabiegów chirurgicznych – przede wszystkim operacje macicy, prostaty i jelita grubego, ale również operacje  w obrębie pęcherza moczowego, nerek, trzustki, płuc czy serca.

Na całym świecie wykorzystywanych jest 4,8 tysiąca robotów da Vinci, z pomocą których wykonywanych jest rocznie ponad milion operacji.

Operacje wykonywane z użyciem da Vinci są bezpieczniejsze, skuteczniejsze i pozwalają na szybszy powrót do aktywności życiowych operowanych pacjentów, w porównaniu z dotychczasowymi metodami zabiegowymi.

Czytaj także: Kolejny prywatny szpital będzie miał robota da Vinci>>>

– To prawdziwy przełom dla pacjentów z południa Polski, którzy dotychczas byli pozbawieni dostępu do tej najnowszej technologii wykonywania operacji. Cieszymy się, że najnowszej generacji system wsparcia chirurgicznego da Vinci trafił do krakowskiego Szpitala na Klinach. Jesteśmy przekonani, że będzie dobrze służył pacjentom  – mówi  Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy Neo Hospital, do której należy Szpital na Klinach.

Placówka prowadzi oddział ginekologiczno-położniczy i zabiegowy oraz 16 poradni specjalistycznych, między innymi uroginekologiczną, pediatryczną, endokrynologiczną czy psychologiczną.

Szpital dysponuje 26 łóżkami, posiada dwie sale operacyjne, salę chirurgii jednego dnia, trakt porodowy, a także przychodnię przyszpitalną.

Oferuje zabiegi z zakresie ginekologii, urologii, ortopedii, neurochirurgii, chirurgii ogólnej, naczyniowej i plastycznej, a także badania diagnostyczne – USG, mammografię, KTG, EKG, diagnostykę laboratoryjną, badania histopatologiczne.

Szpital mieści się przy ulicy Kostrzewskiego 74m, w dzielnicy krakowskiej – Kliny Zacisze.

Szpital należy do Neo Hospital sp. z o.o. spółka komandytowa, która została zarejestrowana w Warszawie we wrześniu 2018 roku.

Zarząd spółki Neo Hospital sp. z o.o. tworzą: Joanna Szyman (prezes zarządu), Józefa Job (wiceprezes), Monika Ziobro Motylewska i Aneta Sowińska (członkowie zarządu).