Laboratoria Synevo dołączyły do ogólnopolskiej akcji profilaktycznej

0
196

Laboratoria Medyczne Synevo dołączyły do kampanii społecznej „Piękna, bo Zdrowa”, której celem jest walka z rakiem szyjki macicy. Organizatorem akcji jest Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości, której działa na rzecz edukacji i zwiększania świadomości Polek na temat profilaktycznych badań ginekologicznych.

Podczas jubileuszowej, X odsłony kampanii, która odbyła się 11 i 12 maja 2019 pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, 1000 pierwszych kobiet mogło wykonać bezpłatnie badanie cytologiczne w specjalnie podstawionym cytobusie oraz 200 bezpłatnych badań na obecność 2 genotypów wysokiego ryzyka wirusa HPV, które ufundowała spółka Synevo.

W ramach akcji Synevo zaoferowało także zniżkę – 20 procent na wybrane badania z firmowego sklepu internetowego  na hasło Kwiat Kobiecości, która jest ważna do końca lipca 2019, oraz 1000 kuponów rabatowych dla uczestniczek wydarzenia na pakiet badań „kontrola stanu zdrowia kobiety”.

W niedzielnym (12 maja 2019) panelu dyskusyjnym wziął udział także ekspert Synevo ds. genetyki, Marcin Kalęba – mgr analityki medycznej, specjalista z zakresu zdrowia publicznego.

– Z przyjemnością włączyliśmy się do inauguracji akcji „Piękna, bo zdrowa”, wpisuje się ona doskonale w misję naszej firmy – mówi dr n. med. Iwona Kozak-Michałowska, dyrektor ds. nauki i rozwoju Synevo.

Czytaj także: Synevo: punkty pobrań w placówkach Centrum Damiana>>>

Kampania społeczna „Piękna, bo zdrowa” przez 9 lat zgromadziła ponad 60 ambasadorek, które pomagały  w skutecznym dotarciu do kobiet z przekazem, jak ważne są regularne badania.

Laboratoria i punkty pobrań Synevo działają w 14-tu województwach, między innymi w Warszawie, Wołominie, Gdańsku, Tczewie, Lublinie, Tomaszowie Lubelskim, Łodzi, Zielonej Górze, Krakowie, Ząbkowicach Śląskich, Poznaniu, Włocławku, Bydgoszczy, Toruniu, Sosnowcu, Gorzowie Wielkopolskim czy w Chojnicach.

Synevo wchodzi w skład międzynarodowej sieci laboratoriów medycznych,  działających w Niemczech, Turcji, Rumunii, na Ukrainie, w Gruzji, Białorusi, Mołdawii, Bułgarii, Serbii i Rosji. Synevo należy do Grupy Medicover.