Leczenie w szkolnych gabinetach w wykazie świadczeń gwarantowanych

0
263

8 kwietnia 2021 roku wejdzie w życie rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego, które dodaje do wykazu świadczenia udzielane w gabinetach szkolnych.

Rozporządzenie wymienia świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia udzielane w gabinecie stomatologicznym zlokalizowanym w szkole oraz profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia udzielane w gabinecie stomatologicznym zlokalizowanym w szkole.

Załączniki do rozporządzenia określają warunki realizacji tych świadczeń. Zgodnie z nimi badanie stomatologiczne z instruktażem higieny jamy ustane powinny być udzielane raz w roku kalendarzowym, badanie lekarskie kontrolne – 3 razy w roku.

Czytaj także: Nowe przepisy dotyczące teleporady w POZ>>>

W gabinecie szkolnym powinien być zatrudniony lekarz dentysta lub lekarz dentysta w trakcie specjalizacji w dziedzinie stomatologii dziecięcej lub lekarz dentysta w dziedzinie stomatologii dziecięcej.

Rozporządzenie ministra zdrowia zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw RP 8 marca 2021 roku (poz. 417).