Łódź: pracownia rezonansu dla dzieci w CM Medyceusz

0
109

Centrum Medyczne Medyceusz z Łodzi otworzyło nową pracownię diagnostyczną, w której można wykonać badania rezonansu magnetycznego u dzieci od 1. roku życia. Pracownia została wyposażona w nowy aparat. Powstała w placówce Medyceusz przy ulicy Limanowskiego 47.

Oferowane badania są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ.

– Zauważyliśmy, że brakuje pracowni, która jest przyjazna dzieciom – mówi Sandra Borowska z CM Medyceusz. – Badanie rezonansu bywa niekomfortowe nawet dla osób dorosłych, przecież badanie odbywa się w wewnątrz specjalnej kapsuły, towarzyszą mu ostre, przenikliwe dźwięki sprzętu i czasem trwa kilkadziesiąt minut, to zależy od badanej sekwencji. Tymczasem dzieci to najwrażliwsi pacjenci, dla wielu sama konieczność poddania się badaniom, wizyta w przychodni jest sporym stresem. Postanowiliśmy więc przynajmniej częściowo im ulżyć. Z myślą o nich aparatura rezonansu i ściany całej pracowni stały się kolorowe, są na nich zwierzątka i rośliny.

W CM Medyceusz zorganizowano najmłodszym pacjentom specjalny pokój wybudzeń ze stałym monitoringiem stanu pacjenta, opieką specjalnie przeszkolonej pielęgniarki, a także kącikiem do zabaw, aby dziecko jak najłagodniej „skończyło” badanie i wróciło do swych normalnych aktywności bezpieczne, w towarzystwie rodziców.

Zorganizowano oddzielne wejście na teren pracowni, jest ona też oddzielona od reszty przychodni – co jest bardzo ważne w czasach epidemii koronawirusa i podczas sezonowej grypy.

Aparatura CM Medyceusz może wykonać badanie pełnego spektrum narządów, służy w wykrywaniu wielu chorób, z doświadczenia jednak wiadomo, że rezonansem u dzieci diagnozuje się najczęściej groźne schorzenia mózgu, głowy, kręgosłupa oraz jamy brzusznej.

Czytaj także: Medicover Sport – nowa marka w rodzinie Medicover>>>

Medyceusz oferuje też badania rezonansu magnetycznego płodu i łożyska.

Pracownia rezonansu magnetycznego działa także w placówce Medyceusz przy ulicy Bazarowej 9, gdzie funkcjonuje szpital z oddziałami: chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej oraz chirurgii jednego dnia.

Przychodnie Medyceusz zlokalizowane są przy ulicach – Limanowskiego 47, Spornej, Herlinga-Grudzińskiego oraz  Syrenki.  Sieć prowadzi także przychodnię Kormed w Zgierzu.

Placówki oferuję świadczenia finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a także komercyjne.

Placówki prowadzi Centra Medyczne Medyceusz sp. z o.o. zarejestrowana w roku 2004 z siedzibą w Konstantynowie Łódzkim. Prezesem spółki jest Anna Kusak.