Lux Med kupuje Silver Dental Clinic

0
342

Grupa Lux Med nabyła 100 procent udziałów w spółce Silver Dental Clinic sp. z o.o., która jest właścicielem centrum stomatologicznego w Piasecznie. To już czwarta w tym roku placówka, która będzie działać w ramach nowej linii biznesowej Lux Med Stomatologia.

W sumie pacjenci mogą już korzystać z usług stomatologicznych w ponad 60 lokalizacjach w największych miastach Polski. Do ich dyspozycji jest blisko 200 foteli dentystycznych.

W Silver Dental Clinic pacjenci korzystają z pomocy szerokiego grona specjalistów, między innymi w zakresie ortodoncji, implantologii, stomatologii estetycznej, endodoncji mikroskopowej, protetyki, chirurgii i stomatologii dziecięcej.

W placówce działają się cztery gabinety dentystyczne, pracownia RTG wyposażona w nowoczesny sprzęt diagnostyczny, laboratorium ortodontyczne oraz sala szkoleniowa. Spółka zatrudnia ponad 30 osób.

– Cieszę się, że do naszej Grupy dołącza dziś Silver Dental Clinic. To dowód na naszą konsekwencję, z jaką realizujemy strategię umacniania pozycji Lux Med w segmencie stomatologicznym. Jesteśmy największą siecią oferującą usługi dentystyczne w Polsce, a w planach mamy już kolejne inwestycje – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Silver Dental Clinic mieści się przy ulicy Puławskiej 48 w Piasecznie pod Warszawą. Placówka przystosowana jest do potrzeb pacjentów niepełnosprawnych. W procesie sprzedaży właścicieli Silver Dental Cilinic wspierał doradca transakcyjny Upper Finance Med Consulting.

Od stycznia 2019 roku w ramach Grupy Lux Med rozpoczęły działalność dwa, wysokospecjalistyczne centra medyczne Lux Med Stomatologia zlokalizowane w Krakowie (przy ulicy Wadowickiej 7 i przy ulicy Opolskiej 114). Również na początku roku 2019 do dyspozycji pacjentów oddano zmodernizowane centrum stomatologiczne przy ulicy Szernera 3 w Warszawie.

Czytaj: Lux Med: nowa marka i nowe placówki stomatologiczne>>>

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 000 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 220 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich.

Firma zatrudnia 15 000 osób, około 6500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego