Lux Med: nowe udogodnienie dla pacjentów

0
289

Grupa Lux Med nawiązała współpracę z Grupą Neuca i obecnie umożliwia swoim pacjentom możliwość sprawdzenia dostępności leków na trzech platformach. Pacjenci Lux Med otrzymują powiadomienia SMS-em z kodem e-recepty oraz informacją, gdzie mogą sprawdzić dostępność leku.

Obecnie dostępność leków można sprawdzić poprzez serwis Szukaj Leku na stronie Lux Med, gdzie do wyboru są wyszukiwarki – DOZ S.A..pl i GdziePoLek.pl oraz Apteline.pl, która dołączyła dzięki współpracy z Grupą Neuca.

Lux Med regularnie wprowadza nowe funkcjonalności na Portalu Pacjenta. W roku 2020 było to między innymi umożliwienie udostepnienia lekarzowi dokumentów podczas porady telemedycznej.

Portal Pacjenta Grupy Lux Med umożliwia umawianie wizyt z wybranym specjalistą, odbiór wyników badań laboratoryjnych i badań diagnostyki obrazowej, także ze pośrednictwem aplikacji mobilnych.

Czytaj także: Transparentność, przewidywalność i konsultacje ważne przy tworzeniu prawa>>>

W ramach porady telemedycznej lekarz kontaktuje się w wybranym przez pacjenta terminie i ma dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta. Pacjent może wybrać lekarza nie tylko ze swojego miasta, w ramach telewizyt dostępni są wszyscy lekarze danej specjalności z całej Polski. Podczas takiej wizyty pacjent może otrzymać: e-Receptę, e-Zwolnienie, skierowanie na wizytę kontrolną lub na badanie, zlecenie wizyty w placówce.

Osoby korzystające z Portalu Pacjenta mają dostęp do swojej internetowej historii odbytych konsultacji i badań, opisów badań laboratoryjnych opatrzonych komentarzem lekarskim, dzięki którym otrzymują informacje o swoim stanie zdrowia i zalecenia dotyczące dalszej diagnostyki lub leczenia.

Osoby posiadające konto na Portalu Pacjenta mogą także w dowolnym dla siebie miejscu i czasie umówić badania w zakresie medycyny pracy.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 260 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 16 000 osób, około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Czytaj także: Prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej na liście najbardziej wpływowych osób>>>