Lux Med przejmuje Centrum Medyczne Mavit

0
523

Grupa Lux Med przejęła Centrum Medyczne Mavit Sp. z o.o., do którego należy szpital okulistyczny i ośrodek diagnostyczny w Warszawie oraz szpital specjalistyczny w Katowicach, oferujący świadczenia medyczne w zakresie okulistyki, chirurgii szczękowo-twarzowej i laryngologii.

To jedna z największych tego typu transakcji na polskim rynku opieki medycznej na przestrzeni ostatnich lat.

Centrum Medyczne Mavit to uznana i wielokrotnie nagradzana sieć medyczna, działająca na rynku świadczeń zdrowotnych od prawie 20 lat. Oferta placówek obejmuje szeroki zakres usług okulistycznych, od diagnostyki po zabiegi operacyjne w zakresie leczenia zaćmy, laserowej korekcji wzroku, jaskry i AMD. Spółka zatrudnia ponad 100 lekarzy i prawie 200 osób personelu wpierającego. Pacjenci mogą skorzystać ze świadczeń zarówno komercyjnie, jak i w ramach kontraktu z NFZ.

Czytaj także: CM Mavit wśród dziesięciu najcenniejszych marek ochrony zdrowia>>>

W 2010 roku fundusz Resource Partners dołączył jako partner większościowy do założycieli Centrum Medycznego Mavit, finansując rozbudowę szpitala w Katowicach, a w kolejnych latach rozbudowując szpital oraz ośrodek diagnostyczny w Warszawie oraz rozszerzając zakres świadczonych usług.

– Bardzo się cieszę, że do naszej Grupy dołącza tak uznana i dysponująca ogromnym doświadczeniem spółka jak Centrum Medyczne Mavit. Transakcja ta doskonale wpisuje się w zintegrowany model skoordynowanej opieki zdrowotnej, w którym działa Lux Med i jest uzupełnieniem naszej obecnej oferty opieki szpitalnej. To kolejny ważny krok w rozwoju Grupy, który pozwoli nam świadczyć nowoczesne i wysokospecjalistyczne usługi w zakresie okulistyki, laryngologii i chirurgii szczękowo-twarzowej – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

– Każda firma prywatna liczy się z możliwością zmian właścicielskich. Dla naszego bardzo doświadczonego zespołu dołączenie do Grupy Lux Med to szansa na podjęcie nowych wyzwań i kolejny etap rozwoju. Jesteśmy gotowi, zgodnie z założeniami, podejmować intensywne działania rozwojowe z zakresu nowoczesnej okulistyki, budując w Grupie Lux Med sieć specjalistycznych ośrodków medycznych spełniających najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości leczenia. Dziękujemy naszym pacjentom oraz współpracownikom za dotychczasowe zaufanie i liczymy na dalszą współpracę – mówi Andrzej Mądrala, założyciel i prezes zarządu Centrum Medycznego Mavit.

Czytaj także: Lux Med kupuje Silver Dental Clinic>>>

– Z wielkim zadowoleniem przyjęliśmy fakt, że Grupa Lux Med zostanie nowym właścicielem Centrum Medycznego Mavit. Cieszę się, że okres naszej inwestycji to okres skokowego zwiększenia skali działalności firmy, dodania do oferty najnowocześniejszych procedur diagnostycznych i operacyjnych, przy utrzymaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa pacjentów. Mam nadzieję, że dołączając do wiodącej grupy medycznej, jaką jest niewątpliwie Grupa Lux Med, Centrum Medyczne Mavit będzie dalej rozwijało się w ramach obecnych placówek, ale również będzie miało szansę na zaoferowanie swoich usług nowym pacjentom i w nowych lokalizacjach – powiedział Aleksander Kacprzyk, współzałożyciel i partner zarządzający funduszu Resource Partners.

To kolejna duża inwestycja Lux Med w obszarze szpitalnictwa, dwa lata temu Grupa otworzyła nowoczesny szpital onkologiczny Magodent na warszawskim Żoliborzu. Rozwija też ofertę w zakresie ortopedii i medycyny sportowej w ramach działalności szpitala Carolina Medical Center, a także świadczy zabiegi z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej, ginekologicznej, urologicznej oraz chirurgii plastycznej w Szpitalu Lux Med Puławska.

Przed transakcją Grupa Lux Med była właścicielem siedmiu specjalistycznych szpitali na terenie Warszawy, Łodzi i Bełchatowa.

Transakcja czeka jeszcze na decyzję UOKiK. Przy transakcji Grupa Lux Med korzystała z doradztwa firm VCP Polska, Linklaters oraz PwC. Założycielom Centrum Medycznego Mavit i Resource Partners doradzali DC Advisory, Rykowski Jusiel Kancelaria Prawna oraz KPMG.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 100 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 220 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 15 000 osób, około 6500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Fundusz Resource Partners jest wiodącym funduszem private equity działającym w Polsce oraz w Centralnej Europie, specjalizującym się w szerokorozumianym obszarze dóbr i usług konsumenckich. Resource Partners wspiera przedsiębiorców w procesach sukcesji, dalszego dynamicznego wzrostu, ekspansji produktowej i geograficznej, jak również w strategicznych inwestycjach rozwojowych i kapitałowych.

W ostatnich 10 latach fundusz Resource Partners zainwestował w Polsce, Rumunii oraz na Łotwie ponad €250 milionów własnego kapitału w 12 firm działających w sektorach: usług medycznych, produkcji i sprzedaży żywności, zarządzania klubami fitness, cateringu dietetycznego, dekoracji ściennych, produkcji dermokosmetyków, czy usług telekomunikacyjnych.