Lux Med w gronie najbardziej pożądanych pracodawców

0
262

Grupa Lux Med po raz kolejny znalazła się w gronie najbardziej pożądanych pracodawców w branży medycznej w 2020 roku. Most Attractive Employers to ranking najbardziej atrakcyjnych pracodawców przygotowywany przez międzynarodową firmę doradczą Universum. W tegorocznej edycji badania wzięło udział ponad 16 000 polskich studentów.

– Jesteśmy liderem polskiego rynku prywatnych usług zdrowotnych i jednym z największych pracodawców w kraju, zatrudniającym ponad 16 000 osób. Tworzymy wyjątkowe miejsce pracy, z którym pracownicy się identyfikują, są zaangażowani i mają możliwości rozwoju. Doceniamy i rozwijamy – około 70 procent naszych menadżerów to osoby, które awansowały w ramach rekrutacji wewnętrznych. Warto dołączyć do zespołu Lux Med i związać z nami swoją przyszłość zawodową – mówi prezes Grupy Lux Med, Anna Rulkiewicz.

Według autorów rankingu studenci, zanim zaaplikują do danego pracodawcy, sprawdzają informacje o nich w kilku kanałach, a najbardziej popularne są kanały komunikacji online. Wśród nich na pierwszym miejscu znalazły się media społecznościowe, następnie portale z ogłoszeniami i strony karierowe pracodawcy. Wiedzę zdobytą online chętnie weryfikują w czasie osobistych spotkań, takich jak targi pracy oraz spotkania z pracodawcami na uczelniach.

– Zależy nam, aby być pracodawcą pierwszego wyboru, który przyciąga talenty i oferuje dobre warunki pracy. Jesteśmy dużą organizacją, która daje unikalne na rynku możliwości rozwoju kompetencji w ramach rozbudowanych struktur wewnętrznych. Jesteśmy dumni też z tego, że praktycznie nie dotyczy nas problem rotacji kadr – ludzie wiążą się z nami na lata. W Lux Med pracują osoby, które podejmowały pracę na stanowiskach w obsłudze pacjenta, a dzisiaj są członkami wyższej kadry zarządzającej – mówi Dorota Sawicz, dyrektor HR w Grupie Lux Med.

Najlepsi pracodawcy wybierani byli w siedmiu kategoriach: biznes, inżynieria, informatyka, nauki medyczne, nauki ścisłe, nauki humanistyczne oraz prawne. W rankingu Grupa Lux Med znalazła się na trzeciej pozycji podium razem z Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWIA w Warszawie i Ministerstwem Zdrowia i najwyżej spośród prywatnych firm medycznych.

Lux Med zatrudnia obecnie ponad 16 000 osób, w tym około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

Czytaj także: Lux Med wyróżniony w programie „PracoDawca Zdrowia”>>>

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest 240 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.