Medicover i Centrum Medyczne Mavit laureatami Wektorów 2019

0
452
Laureaci Wektorów 2019 i Wektorów 30-lecia z prezydentem Pracodawców RP Andrzejem Malinowskim

Pracodawcy RP przyznali nagrody gospodarcze – Wektory 2019 i Wektory 30-lecia. Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele firm działających na rynku medycznym – Centrum Medycznego Mavit i Medicover.

– Wektor to dla nas bardzo ważna nagroda właśnie dlatego, że przyznają ją pracodawcy. Jesteśmy obecni na polskim rynku już od 20 lat. Od samego początku chcieliśmy nie tylko leczyć, ale też promować profilaktykę zdrowia i zdrowy styl życia. Mam nadzieję, że wraz z Pracodawcami RP będziemy to robić także w kolejnych dekadach – stwierdził Artur Białkowski, członek zarządu i dyrektor zarządzający ds. usług biznesowych Medicover, odbierając nagrodę.

Medicover otrzymał nagrodę za sukcesy w profilaktyce zdrowotnej pracowników oraz wsparcie pracodawców we wprowadzaniu efektywnych modeli opieki zdrowotnej, które trwale zmniejszają koszty absencji.

Czytaj: Medicover Polska wyróżniony za opiekę medyczną dla pracowników>>>

Natomiast Centrum Medyczne Mavit wyróżniono jako pioniera nowoczesnych metod chirurgii okulistycznej w Polsce, doceniając za profesjonalizm, innowacyjność, najwyższe standardy leczenia oraz nieustającą troskę o zdrowie i satysfakcję każdego pacjenta. Nagrodę odebrał Maciej Mądrala, prezes zarządu firmy.

– Przeprowadziliśmy dotąd około 320 tysięcy zabiegów okulistycznych. Teraz, pod banderą Grupy Luxmed, chcemy dalej się rozwijać i docierać do coraz większego grona pacjentów. Dziękuję przede wszystkim naszemu zespołowi, bez którego ten sukces nie byłby możliwy – powiedział prezes Mądrala.

Czytaj także: Centrum Medyczne Mavit częścią Grupy Lux Med>>>

Laureatami Wektorów 2019, nagród gospodarczych Pracodawców RP, zostali także: Daniel Obajtek – prezes PKN Orlen, Krzysztof Inglot – prezes Personnel Service, Antoni Kubicki – właściciel Hotelu Arłamów  oraz Wirtualna Polska.

Wektory 30-lecia Pracodawców RP otrzymali Zbigniew Grycan – właściciel firmy Grycan oraz Sobiesław Zasada – mistrz rajdowy i założyciel Grupy Zasada.

Partnerem medycznym wydarzenia była Grupa Lux Med.

Pracodawcy RP od 2002 roku przyznają Wektory – nagrody gospodarcze – za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce i tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości. Od 18 lat co roku otrzymują je osoby i podmioty, które mogą być wzorem do naśladowania dla innych. Kapitułę nagród stanowi zespół wyłaniany spośród laureatów z poprzednich lat – ocenia on i analizuje nadesłane nominacje, jego członkowie często także wręczają te statuetki. Autorem statuetki jest znany rzeźbiarz Michał Kubiak. Symbolizuje ona człowieka kroczącego z podniesioną głową, który nie zważa na przeszkody i przeciwności losu.