Medicover wyróżniony za dbałość o zdrowie pracowników

0
259

Medicover Polska otrzymał główną nagrodę w pierwszym ogólnopolskim konkursie dla firm realizujących projekty w zakresie wellbeingu – Wellpower 2018. W kategorii dużych firm Medicover Polska znalazł się na podium ex aequo z Europejskim Funduszem Leasingowym. Zwycięski program pod nazwą „Zdrowie przez cały rok” realizowany jest dla pracowników od 2017 roku.

Wellpower to pierwszy ogólnopolski konkurs dla firm, realizujących projekty w zakresie wellbeingu, organizowany przez wydawnictwo Infor, Wyższą Szkołę Bankową oraz PwC. Celem konkursu jest promowanie idei wellbeingu w organizacjach oraz najlepszych praktyk w tym obszarze.

Nagrodzony program Medicover Polska pod nazwą „Zdrowie przez cały rok” adresowany do wszystkich pracowników, realizowany jest od 2017 roku, przez interdyscyplinarny zespół specjalistów Medicover Wellbeing Team. Celem projektu jest kształtowanie kultury zdrowego stylu życia wśród pracowników.

W jego ramach od 2017 roku przeprowadzonych zostało kilkanaście kampanii wewnętrznych, między innymi „Rowerem do pracy”, promująca korzystanie z roweru jako środka transportu, „Stop grypie i przeziębieniom”, obejmująca bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi grypy, „Zaczytani w Medicover”, zachęcająca do czytelnictwa i bookcrossingu, czy „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy”, upowszechniająca zasady ergonomii pracy.

Czytaj także: Medicover: wyróżnienie za ofertę dla MSP>>>

Firmy coraz chętniej decydują się na inwestowanie w programy z zakresu wellbeingu, widząc jaką korzyść przynosi dbałość o dobre samopoczucie pracownika, jego kondycję fizyczną i psychiczną, a także o pozytywne emocje oraz dobrą atmosferę w pracy. Takie podejście wpływa na lojalność wobec organizacji, wzrost zaangażowania, motywacji i efektywności. Nagroda w konkursie Wellpower 2018 to dla nas ważne wyróżnienie i motywujący sygnał, że podejmowane przez nas działania są skuteczne i zasługują na uznanie. Jury podkreśliło w swoim uzasadnieniu spójność naszych kampanii wellbeingowych z misją i filozofią firmy oraz szczególne zaangażowanie senior leaderów w roli ambasadorów – mówi Kamila Skorupińska, dyrektor ds. personalnych w Medicover Polska.

Medicover prowadzi w całej Polsce 41 centrów medycznych. Współpracuje z 1250 placówkami partnerskimi. W sumie sieć opiekuje się ponad 8 tysiącami firm i ponad 660 tysiącami pacjentów. W warszawskim Wilanowie Medicover prowadzi szpital.

Medicover Polska jest częścią Medicover, międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 roku. Medicover posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria. Firma najszerszą działalność realizuje w Polsce i w Niemczech. Obecnie Medicover zatrudnia 15,9 tysiąca pracowników i generuje przychody w wysokości około 580 milionów euro.