Nagroda Superbrands dla Lux Med

0
207

Lux Med otrzymał po raz kolejny nagrodę Superbrands, przyznawaną markom, które osiągnęły rynkowy sukces. Była to XIV edycja projektu, a jego gala finałowa odbyła się 9 września 2020 roku.

W tym roku, wyjątkowo, po raz pierwszy w historii Superbrands, gala w całości była nagrywana w studio telewizyjnym The Tides – Events w Warszawie.

Statuetki oraz Albumy Superbrands odebrali przedstawiciele 39 marek konsumenckich i biznesowych – Laureatów tytułu Superbrands 2020 i Business Superbrands 2020.

Na potrzeby bieżącej edycji konkursu wykorzystane zostało badanie konsumenckie, obejmujące 2000 marek, które realizowane było w lipcu 2019 roku przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia.

W ten sposób określony został kluczowy współczynnik, jakim jest Indeks Siły Marki Superbrands, będący różnicą polecania i odradzania marki. Najwyżej ocenione marki w każdej kategorii (marki z indeksem powyżej 70 procent średniej indeksu TOP 3 marek w kategorii) otrzymały tytuł Superbands 2020.

Czytaj także: Zielona Góra: nowoczesne zabiegi urologiczne w Centrum Medycznym Aldemed>>>

Organizacja Superbrands jest jedyną na świecie niezależną jednostką promującą ideę brandingu poprzez identyfikację, nagradzanie i prezentację studiów przypadku marek, które osiągnęły rynkowy sukces. Superbrands od 25 lat wyłania najsilniejsze marki na danym rynku – obecnie działa już w prawie 90 krajach.

Lux Med był laureatem nagrody Superbrands także między innymi w roku 2014 i 2015, kiedy otrzymał nagrody – Superbrands, Business Superbrands, Gwiazda Jakości Obsługi oraz Superbrands Created in Poland.

– Budowanie pozytywnych doświadczeń pacjentów jest elementem naszej kultury organizacyjnej. Dziękuję naszym pacjentom, klientom i wszystkim pracownikom Lux Med. Nagroda ta jest dla nas przede wszystkim zobowiązaniem i mobilizacją do dalszej, ciężkiej pracy – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

W roku 2020 Lux Med został także wyróżniony Złotym Godłem Konsumenckiego Lidera Jakości w kategorii „Usługi medyczne” w konkursie redakcji Strefy Gospodarki, niezależnego dodatku dystrybuowanego wraz z Dziennikiem Gazetą Prawną.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest 240 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 16 000 osób, około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.