Zielona Góra: nowoczesne zabiegi urologiczne w Centrum Medycznym Aldemed

0
1097
Pierwszy w Aldemed zabieg z użyciem lasera HoLEP

Centrum Medyczne Aldemed z Zielonej Góry wprowadziło do oferty swoich usług zabiegi urologiczne z użyciem najnowocześniejszego lasera HoLEP. Aldemed to jedyna placówka w województwie lubuskim, która wykonuje takie zabiegi.

Metoda HoLEP (laserowa enukleacja HoLEP lub holmowa laserowa chirurgia prostaty) to metoda małoinwazyjna i rekomendowana ze względu na bezpieczeństwo. Powoduje jedynie minimalne ryzyko krwawienia, pozwala na bezpieczne leczenie nawet bardzo dużych gruczolaków, po zabiegu cewnik jest zazwyczaj szybko usuwany i szybko postępuje rekonwalescencja.

Zabieg, który trwa 40 minut, może być stosowany w przypadku przerostu gruczołu krokowego, a także w przypadku kamicy pęcherza moczowego czy powracających infekcji układu moczowego.

Czytaj także: Raport: Polacy gotowi na nowe technologie w medycynie>>>

Pierwsze zabiegi tą metodą zostały wykonane w Aldemed 9 września 2020. Poddanych im zostało 11 pacjentów. Wszystkie zakończyły się powodzeniem i po nocy spędzonej w szpitalu pacjenci wrócili do domu.

Zabiegi przeprowadził dr Marek Zawadzki ze Szpitala Św. Anny w Piasecznie, należącego do Grupy EMC. To w tym szpitalu właściciel Aldemed – Ryszard Szcząchor zetknął się z tym zabiegiem jako pacjent i postanowił go wprowadzić także w swojej placówce.

Dr Marek Zawadzki przez kilka najbliższych miesięcy będzie przyjeżdżał do Centrum Medycznego Aldemed i pod jego kierownictwem dr Daniel Barycki i dr Jakub Kwapisz z Aldemed będą kończyć szkolenie i samodzielnie operować pacjentów.

W Centrum Medycznym Aldemed zabieg jest komercyjny, jego koszt wynosi 8 tys. zł.

Na początku roku 2020 Aldemed wprowadził do swojej oferty także inne nowoczesne procedury urologiczne – ESWL (kruszenie kamieni falą uderzeniową) i cystoskopię (małoinwazyjne badanie diagnostyczne).

Czytaj na ten temat: Zielona Góra: nowe zabiegi w Centrum Medycznym Aldemed>>>

Zabiegi są wykonywane w Szpitalu Aldemed, działającym w filii Zastal przy ulicy Towarowej 20. W placówce działa oddział szpitalny, oferujący także świadczenia w zakresie chirurgii ogólnej, neurochirurgii, okulistyki, ginekologii, ortopedii, laryngologii czy medycyny estetycznej.

Działa tutaj pracownia RTG, USG, pracownia densytometrii, a także pracownie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, prowadzone przez firmę Affidea, zakład rehabilitacji oraz poradnie specjalistyczne.

Główna siedziba Aldemed mieści się przy ulicy Niepodległości. Centrum prowadzi także przychodnię na Osiedlu Śląskim.

Aldemed działa od 24 lat. Został założony przez Ryszarda Szcząchora.