Neuca: działalność skierowana do pacjenta wpływa na zysk Grupy

0
411

Z podsumowania wyników finansowych uzyskanych przez Grupę Neuca w pierwszym kwartale 2019 roku wynika, że działalność skierowana do pacjenta zaczyna mieć wpływ na zysk całej Grupy.

Biznesy pacjenckie czyli działalność przychodni lekarskich, badania kliniczne oraz telemedycyna zwiększyły w pierwszym kwartale 2019 roku przychody o 54 procent w porównaniu do pierwszego kwartału 2018 roku, osiągając prawie 39 mln zł.

Jednocześnie wypracowały w pierwszym kwartale 2019 roku 5,1 mln zł zysku operacyjnego, w analogicznym okresie roku ubiegłego było to 0,2 mln zł.

Za rozwój usług i produktów skierowanych do pacjenta odpowiedzialna jest w Grupie Neuca spółka Neuca Med. W skład tego segmentu wchodzą przychodnie lekarskie Świat Zdrowia, firmy zajmujące się badaniami klinicznymi, spółka odpowiedzialna za rozwój usług telemedycznych oraz biznesy e-commerce skierowane do pacjenta.

Czytaj także: Neuca: 88 mln zł przychodów z sieci przychodni>>>

Neuca jest firmą działającą na rynku ochrony zdrowia, łączącą jego kluczowe obszary. Jej udziały w rynku hurtu aptecznego w pierwszym kwartale 2019 roku wyniosły prawie 29 procent. Grupa poprzez spółkę Synoptis Pharma, prowadzi działalność w zakresie zarządzania produktami własnymi: Apteo, Genoptim, CERA+. Obecnie w portfolio firmy znajduje się ponad  480 produktów.

Zysk netto Grupy Neuca w pierwszym kwartale 2019 roku wyniósł 37,2 mln zł, o 15 procent więcej niż przed rokiem. Zysk brutto ze sprzedaży w tym okresie miał wartość – 207,7 mln zł.