Nowa struktura zarządu Medicover

0
688
John Stubbington

Pod koniec kwietnia 2019 stanowisko prezesa zarządu Medicover Sp. z o.o. objął John Stubbington. W tym samym czasie na członków zarządu powołani zostali: Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia, oraz Marcin Łukasiewicz, dyrektor zarządzający usług szpitalnych.

Wprowadzone zmiany podyktowane są rosnącym znaczeniem stomatologii oraz opieki szpitalnej w obszarze usług medycznych firmy.

John Stubbington, który objął stanowisko prezesa zarządu Medicover Sp. z o.o., ma 35 lat doświadczenia w branży opieki zdrowotnej, a ze spółką Medicover związany jest od ośmiu. Obecnie zarządza pionem Healthcare Services Medicover w sześciu krajach w Europie i Azji, a jego nominacja na stanowisko prezesa jest kolejnym rozszerzeniem dotychczasowych obowiązków jako członka zarządu.

Przez ostatnie lata pełni funkcję dyrektora operacyjnego Healthcare Services – odpowiadał za działalność firmy w Polsce, Rumunii, na Ukrainie, na Węgrzech oraz w Indiach. Wcześniej doświadczenie menadżerskie zdobywał między innymi jako dyrektor operacyjny BUPA International, dyrektor naczelny IHI BUPA, a także w firmach CIGNA i AVIVA.

Oprócz Johna Stubbingtona do zarządu Medicover Sp. z o.o. zostali powołani: Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia oraz Marcin Łukasiewicz, dyrektor zarządzający usług szpitalnych i FFS (Fee-for-Service).

Wioletta Januszczyk od 2016 roku odpowiada w Medicover Polska za rozwój usług stomatologicznych oraz działanie i rozbudowę sieci placówek na terenie całego kraju. Wcześniej zdobywała doświadczenie menadżerskie w Wielkiej Brytanii, Azji i Polsce,15 pracując dla firm takich jak Accenture, Jatomi Fitness, Halfords i Inwido.

Marcin Łukasiewicz ze spółką Medicover związany jest od 1995 roku. Obecnie jako dyrektor zarządzający usług szpitalnych odpowiada za działanie i rozwój usług szpitalnych w Szpitalu Medicover, Centrum Medycznym Damiana, Medicover Senior, Rehasport Clinic oraz Grupie Neomedic. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora ds. medycyny pracy i stomatologii, a następnie dyrektora ds. projektu szpitalnego, dyrektora ds. rozwoju i inwestycji.

– Nowa struktura zarządu Medicover Sp. z o.o. wynika ze zmieniającej się oferty naszej firmy. Od wielu lat poszerzamy działalność nie tylko o opiekę ambulatoryjną, lecz także o działalność szpitalną i biznes stomatologiczny. Już dziś Healthcare Services, Medicover posiada w Polsce sześć szpitali oraz 139 gabinetów stomatologicznych w 30 lokalizacjach. Dołączenie do zarządu osób związanych z biznesem szpitalnym oraz stomatologią było naturalnym krokiem w rozwoju firmy i wyrazem aktualnej strategii rozwoju biznesowego – komentuje John Stubbington.

Aktualnie w skład zarządu Medicover Sp. z o.o. wchodzą: John Stubbington (prezes zarządu), Artur Białkowski, Wioletta Januszczyk, Marcin Łukasiewicz, Bożena Walewska-Zielecka oraz Piotr Wojciechowski (członkowie zarządu).

Czytaj także: Artur Białkowski dyrektorem zarządzającym Medicover Polska