Nowe centrum Lux Med Stomatologia we Wrocławiu

0
1177
Przecina wstęgę - Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med, obok - Alicja Chowaniec-Prażuch dyrektor Stomatologii Lux Med

28 listopada 2019 odbyło się otwarcie nowego Centrum Lux Med Stomatologia we Wrocławiu. Placówka powstała na terenie wrocławskiego Parku Technologicznego, w budynku Carbon przy ulicy Fabrycznej 6.

W dziewięciu nowoczesnych gabinetach wykonywane są usługi z zakresu stomatologii zachowawczej, chirurgii, ortodoncji, endodoncji, protetyki, pedodoncji i implantologii. Można tutaj wykonać badanie RTG stomatologiczne. Świadczenia placówki są także przeznaczone dla najmłodszych pacjentów.

Ze świadczeń nowego centrum mogą korzystać pacjenci posiadający abonamenty Lux Med, a także ci, którzy decydują się na wizyty pełnopłatne.

– Konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju stomatologii w Grupie Lux Med. Pracuje z nami już blisko 400 stomatologów, jesteśmy w 18 miastach, mamy 200 gabinetów. Na tym nie koniec! – powiedziała podczas otwarcia centrum Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

To już kolejna placówka stomatologiczna Lux Med otwarta w tym roku. W lipcu Lux Med otworzył centrum na warszawskim Mokotowie, a w czerwcu – na Wilanowie. W maju Grupa Lux Med nabyła 100 procent udziałów w spółce Silver Dental Clinic sp. z o.o., która jest właścicielem centrum stomatologicznego w Piasecznie.

Czytaj także: Lux Med kupuje Silver Dental Clinic>>>

Grupa Lux Med tworzy obecnie największą sieć stomatologiczną w Polsce, liczącą około 200 własnych gabinetów i prawie 70 centrów medycznych.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 000 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 230 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 15 000 osób, około 6500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.