Nowe Centrum Medyczne Lux Med w Gdańsku

0
214

Grupa Lux Med otworzyła w Gdańsku nowoczesną placówkę, która oferuje kompleksowe usługi stomatologiczne. Pierwsi pacjenci zostali przyjęci tutaj 17 czerwca 2021 roku. Placówka zlokalizowana jest przy alei Grunwaldzkiej 347, na parterze budynku Wave.

Placówka dysponuje siedmioma specjalistycznymi gabinetami. Oferuje pełne leczenie dentystyczne, w tym stomatologię zachowawczą, pedodoncję, periodontologię, chirurgię stomatologiczną oraz implantologię, protetykę na implantach, ortodoncję, invisalign i endodoncję, a także leczenie pod mikroskopem i leczenie zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych. Ponadto dostępna jest pełna diagnostyka radiologiczna, pantomografia, RTG i tomografia CBCT.

Klienci mogą skorzystać tutaj z bezpłatnego parkingu dla rowerów, skuterów i samochodów, a dodatkowo naładować lub wypożyczyć samochód elektryczny. Placówka mieści się przy głównej ulicy, w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, w tym SKM.

Czytaj także: Telemedycyna pomoże w nadrabianiu zaległości zdrowotnych>>>

– Do tej pory w Gdańsku nasi pacjenci korzystali z usług stomatologicznych w placówkach ambulatoryjnych, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy otworzyć pierwsze centrum Lux Med Stomatologia. Przy wyborze tego miejsca kierowaliśmy się komfortem i bezpieczeństwem pacjentów oraz naszych pracowników. Pomimo pandemii sukcesywnie rozwijamy sieć placówek w całej Polsce – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Lux Med Stomatologia w Gdańsku zaprasza pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00 oraz w wybrane soboty w godzinach 8.00 – 14.00. Centrum jest przyjazne najmłodszym – zapewnia specjalny gabinet pedodontyczny oraz kącik dla dzieci.

– Budynek, który wybraliśmy, powstał z myślą o bezpieczeństwie zdrowotnym i zrównoważonym rozwoju. Posiada certyfikat WELL Health-Safety Rating i między innymi nowoczesny system wentylacji, który zapewnia odpowiedną jakość powietrza, zapobiegającą rozprzestrzenianiu się chorób. W przypadku placówek medycznych jest to bardzo istotne, szczególnie w dobie pandemii – mówi Michał Rybak, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych Lux Med.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Czytaj także: Można lepiej spożytkować zasoby prywatnego sektora ochrony zdrowia>>>

Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 260 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 17 500 osób, około 7500 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.