Nowe Centrum Medyczne Lux Med w Katowicach

0
762

Grupa Lux Med powiększyła swoją sieć centrów medycznych o nowoczesną placówkę, która zlokalizowana jest centrum Katowic, w biurowcu KTW, przy Alei Roździeńskiego 1A. Placówka przyjęła pierwszych pacjentów 18 stycznia 2021 roku.

W nowym centrum działa 13 gabinetów konsultacyjnych oraz 3 gabinety diagnostyczno- zabiegowe. Pacjenci mogą skorzystać z szerokiego zakresu konsultacji lekarskich, między innymi alergologa, chirurga ogólnego, chirurga naczyniowego, endokrynologa, ginekologa, internisty, kardiologa, nefrologa, neurologa, otolaryngologa, okulisty, pediatry, psychiatry, radiologa, reumatologa, specjalisty chorób wewnętrznych oraz urologa.

– Województwo śląskie to bardzo ważny obszar na mapie naszych inwestycji. Uruchamiamy nowe centrum medyczne w Katowicach, ponieważ chcemy, by pacjenci pomimo pandemii, mieli łatwy i bezpieczny dostęp do wysokiej jakości usług. Naszym priorytetem jest utrzymanie ciągłości opieki – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Placówka Lux Med., zajmuje pomieszczenia o powierzchni ponad 900 mkw, zlokalizowane na I piętrze biurowca KTW. Do dyspozycji pacjentów jest bezpłatny parking w Strefie Kultury tuż obok siedziby NOSPR (Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia).

Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do  20:00. Oferuje zarówno świadczenia dostępne dla posiadaczy abonamentów, jak i w ramach opłaty za poszczególne usługi.

Czytaj także: Będziemy kontynuować dialog z systemem publicznym>>>

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 260 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 16 000 osób, około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.