Nowe placówki Medicover Stomatologia

0
465

Medicover Stomatologia powiększył się z końcem roku 2020 o pięć nowych placówek. Do sieci dołączyły trzy olsztyńskie centra Kraina Zdrowego Uśmiechu oraz dwa w Ostródzie i Mławie, działające pod marką  Centrum Uśmiechu.

Placówki oferują pełen zakres usług: od stomatologii zachowawczej i endodoncji, przez protetykę i ortodoncję, aż po implantologię oraz medycynę estetyczną.

– Kraina Zdrowego Uśmiechu to bardzo znana i ceniona marka dentystyczna w Olsztynie. Tworzy ją kilkunastu lekarzy, więc mamy bardzo bogaty wachlarz wiedzy i doświadczenia. Od lat leczymy zgodnie z filozofią kompleksowego podejścia do pacjenta, gdzie na różnym etapie leczenia trafia on pod opiekę ekspertów w danej dziedzinie. Bardzo cieszymy się, że na konkurencyjnym rynku stomatologii w naszym regionie Medicover dostrzegł nas i zdecydował się postawić na rozwój razem z nami. To duże wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy – komentuje Marek Dornowski, pomysłodawca i współzałożyciel sieci placówek stomatologicznych Kraina Zdrowego Uśmiechu w Olsztynie.

– W oparciu o najnowszą wiedzę, wykorzystując nowoczesne metody leczenia, zapewniamy naszym pacjentom kompleksowe leczenie. Dbamy o to, aby zawsze czuli się oni bezpiecznie i jak najbardziej komfortowo.  Wyznawane przez nas wartości i sposoby działania wpisują się w kierunek obrany przez Medicover Stomatologia, co daje nam dodatkową radość i pozwala bardzo optymistycznie oceniać perspektywy rozwoju klinik i umacniania ich pozytywnego wizerunku w oczach coraz bardziej wymagających, dbających o swoje zdrowie pacjentów – mówi lek. stom. Anna Goszczycka, założycielka kliniki Centrum Uśmiechu z oddziałami w Mławie i Ostródzie.

Nowe inwestycje wpisują się w strategię Medicover Stomatologia, która zakłada zarówno akwizycję już istniejących podmiotów, jak i otwieranie własnych centrów dentystycznych.

Czytaj także: Nowe centrum Medicover Stomatologia w Szczecinie>>>

W roku 2020 otwarte zostały nowe placówki sieci między innymi w Rzeszowie, Szczecinie i w Warszawie.

Medicover Stomatologia prowadzi  kilkadziesiąt centrów stomatologii i ponad 200 gabinetów w całym kraju.

Pandemia COVID-19 negatywnie wpłynęła na branżę stomatologiczną, jednak od II połowy 2020 roku zauważany jest istotny wzrost liczby wizyt dentystycznych. Wynika on nie tylko z konieczności leczenia dolegliwości bólowych występujących u pacjentów, ale także z ich rosnącej świadomości na temat wysokiego standardu higieny i bezpieczeństwa nowoczesnych placówek stomatologicznych.