Nowe serwisy specjalistyczne Synevo

0
118

Synevo uruchomił dwa serwisy specjalistyczne poświęcone tematyce nieinwazyjnych badań prenatalnych (NIPT), które mają ułatwić pacjentkom dostęp do istotnych informacji na temat tych produktów.

Serwisy veracity.com.pl oraz veragene.pl poświęcone są głównym produktom firmy NIPD Genetics. Można tam jednak znaleźć znacznie więcej informacji, niż tylko oferta produktowa na badania prenatalne. Obie strony internetowe mają na celu przekazywanie wiedzy na temat tego, czym są i co mogą wykrywać dostępne na rynku badania prenatalne.

Serwisy mają stanowić kompendium wiedzy dla osób, które planują w przyszłości korzystać z tego typu produktów, a nawet dla tych, które już z nich skorzystały.

– Po rozmowach z lekarzami, którzy współpracują z naszymi laboratoriami, doszliśmy do wniosku, że pomimo rosnącej dostępności badań typu NIPT, pacjentki nadal bardzo często niewiele wiedzą o tej technologii. Chcemy to zmienić i przyczynić się do wzrostu świadomości wśród naszych pacjentek. Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której formularz świadomej zgody pacjentki nie jest tylko kolejnym dokumentem, który przyszła matka musi wypełnić przed pobraniem materiału. Chcemy, żeby nasze klientki były naprawdę świadome tego, że wybierają produkt z najwyższej półki – komentuje Bartosz Skłodowski, marketing manager Synevo sp. z o.o.

Czytaj także: Przepisy dotyczące medycyny laboratoryjnej wymagają zmian>>>

W ramach serwisów prowadzony jest blog, na którym pacjentki będą mogły znaleźć istotne informacje z zakresu diagnostyki i screeningu prenatalnego. Oprócz zagadnień związanych z Nieinwazyjnymi Testami Prenatalnymi (NIPT), poruszana będzie również między innymi tematyka  obowiązkowych i zalecanych badań diagnostycznych w trakcie ciąży, diagnostyki obrazowej (USG), refundacji badań przez NFZ a także wad genetycznych występujących u płodu i ograniczeń badań prenatalnych.

Laboratoria i punkty pobrań Synevo działają w 14-tu województwach, zlokalizowane są między innymi w Warszawie, Lublinie, Łodzi, Zielonej Górze, Krakowie, Poznaniu, Włocławku, Bydgoszczy, Toruniu, Sosnowcu czy Gorzowie Wielkopolskim.

Synevo wchodzi w skład międzynarodowej sieci laboratoriów medycznych,  działających w Niemczech, Turcji, Rumunii, na Ukrainie, w Gruzji, Białorusi, Mołdawii, Bułgarii, Serbii i Rosji. Synevo należy do Grupy Medicover.