Nowy mammograf w Centrum Medycznym Aldemed

0
328

Centrum Medyczne Aldemed z Zielonej Góry wzbogaciło się o nowy cyfrowy mammograf. Cyfrowa detekcja obrazu wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem zapewnia szybkie i sprawne wykonywanie badań oraz ocenę diagnostyczną obrazów.

Urządzenie wyposażone w jedyną w swoim rodzaju technologię MaxVIEW, poprawiającą pozycjonowanie badanej piersi, wraz z wysokiej jakości obrazami cyfrowymi umożliwia dostrzeżenie szczegółów niedostępnych na obrazach uzyskanych w aparatach analogowych.

Natomiast zastosowanie detektorów cyfrowych o wysokim współczynniku DQE znacząco obniża dawkę promieniowania pochłoniętą przez pacjentkę.

Pracownia mammografii działa w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej w filii Zasta Centrum Medycznego Aldemedl, zlokalizowanej przy ulicy Towarowej 20. W placówce tej działa także pracownia RTG, USG, densytometrii oraz pracownie – tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, prowadzone przez firmę Affidea.

Czytaj także: Sektor prywatny, inwestując własne środki w szpitale, obniża koszty świadczeń>>>

W filii Zastal działa także szpital i dział rehabilitacji oraz poradnie. Główna siedziba Aldemed mieści się przy ulicy Niepodległości. Centrum prowadzi także przychodnię na Osiedlu Śląskim.

Aldemed działa od prawie 24 lat.