Nowy punkt pobrań sieci Diagnostyka

0
225

Sieć laboratoriów medycznych Diagnostyka uruchomiła nowy punkt pobrań materiału do badania SARS-CoV-2 metodą RT-PCR. Punkt został uruchomiony w Jastrzębiu – Zdroju, przy ulicy Macieja Witczaka 6, na parkingu pływalni MOSIR.

Punkt czynny jest przez siedem dni w tygodniu i pobiera wymazy zarówno od pacjentów ze skierowaniem (badanie finansowane przez NFZ) jak i komercyjnych.

Diagnostyka otworzyła także w październiku 2020 mobilny punkt pobrań w Warszawie, który jest drugim w stolicy punktem przeznaczonym wyłącznie do pobierania materiału na badanie wykrywające obecność wirusa SARS-CoV-2 metodą RT-PCR.

Czytaj na ten temat: Mobilny Punkt Pobrań Diagnostyki na Placu Defilad w Warszawie>>>

Diagnostyka posiada ponad 150 laboratoriów, ponad 800 punktów pobrań w całej Polsce  oraz kilkanaście mobilnych punktów pobrań (Drive&GoThru). Oferuje największy wybór badań laboratoryjnych (2500 rodzajów testów). Firma obsługuje miliony pacjentów rocznie oraz współpracuje z kilkoma tysiącami placówek ochrony zdrowia.

Do Grupy Diagnostyka należą również specjalistyczne podmioty zajmujące się genetyką (między innymi Genesis, Genomed czy Oncogene Diagnostics) oraz największa w Polsce, prywatna specjalistyczna sieć laboratoriów histopatologicznych – Diagnostyka Consilio.

Laboratoria Diagnostyki znajdują się na liście placówek upoważnionych przez Ministerstwo Zdrowia do wykonywania testów w kierunku koronawirusa.