Orpea otwiera nowy dom opieki pod Warszawą

0
119

W Piasecznie pod Warszawą powstał najnowszy dom opieki Grupy Orpea – Rezydencja Antonina, który będzie działał pod szyldem Orpea Rezydencje. Placówka uzyskała właśnie oficjalne pozwolenie na użytkowanie, rezydentów przyjmie w sierpniu 2020. Posiada 144 miejsca w pokojach 1- i 2-osobowych.

Powierzchnia obiektu to 5600 mkw. Pokoje wyposażone są w łóżka medyczne, łazienkę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, telewizor i system komunikacji z personelem.

Jest to miejsce przeznaczone dla osób wymagających całodobowej kompleksowej opieki medycznej.

Placówka będzie zapewniała opiekę lekarzy specjalistów  – chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, neurologii, psychiatrii i anestezjologii, a także całodobową opiekę pielęgniarską i personelu opiekuńczego. Będzie także zatrudniała zespół terapeutów- fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, psychologów, logopedów, animatorów.

Znajdą się tu między innymi: Centrum Alzheimera, miejsca dla pacjentów w stanie apalicznym, salony pobytu dziennego na każdym piętrze, sala rehabilitacyjna, sala terapii zajęciowej, biblioteka, salon spotkań z rodziną, salon piękności oraz kaplica.

Placówka zlokalizowana jest przy ulicy Czajewicza 32A.

Czytaj także: Value Based Healthcare czyli racjonalizowanie opieki zdrowotnej>>>

Orpea Polska działa od 2001 roku. Oferuje prawie 1000 miejsc w domach opieki dla seniorów (pod marką MEDI-system oraz Orpea Rezydencje)  i klinikach, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej (pod marką MEDI-system oraz Clinea Kliniki).

Domy i kliniki są zlokalizowane na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living).

W warszawskim Międzylesiu Orpea Polska realizuje inwestycję związaną z budową kliniki rehabilitacyjnej.

Czytaj na ten temat: Orpea buduje klinikę rehabilitacyjną>>>

Firma jest częścią największej w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych Orpea, obecnej w branży od 1989 roku z potencjałem blisko 94 000 miejsc (ponad 930 placówek) w 12 krajach europejskich, a także  w Brazylii, Chinach, Chile i Urugwaju.