Pacjenci gabinetów stomatologicznych wybierają sprawdzone marki

0
131
Placówka Medicover Stomatologia w Poznaniu

Na początku roku 2020, który był zdominowany przez pandemię koronawirusa, zauważalny był spadek liczby pacjentów korzystających z placówek stomatologicznych. Wracając do leczenia, pacjenci wybierają znane marki centrów stomatologicznych.

Z obserwacji Medicover Stomatologia wynika, że w takich placówkach pacjenci czują się bezpiecznie.

Z badań zrealizowanych na zlecenie Medicover Stomatologia wynika, że w okresie pierwszego lockdownu aż 41 procent osób potrzebujących dentysty nie skorzystało z pomocy, a prawie połowa rezygnowała z leczenia. Natomiast od drugiej połowy roku 2020 obserwowany jest bardzo duży napływ pacjentów, który jest spowodowany tym, że wizyty stomatologicznej często po prostu nie można przełożyć.

Pandemia wpłynęła też na zachowania pacjentów, dla których kluczowe stało się bezpieczeństwo i sprawdzone procedury medyczne oraz wysoki standard leczenia.

– Ostatni rok pokazał także, że dzięki zaawansowanym technologiom możemy nie tylko podejść kompleksowo do pacjenta, ale również skrócić proces leczenia i ograniczyć ilość wizyt, a tym samym zwiększyć przychód per wizyta. Dziś większość przychodów Medicover Stomatologia pochodzi z segmentu FFS (fee for service, czyli pojedynczych usług opłacanych bezpośrednio). Od kilku lat obserwujemy wzrost naszych przychodów per fotel – wyjaśnia Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia w komentarzu dla agencji PMR.

Pandemia nie spowolniła rozwoju Medicover Stomatologia. Sieć tylko w ostatnim półroczu 2020 roku otworzyła pięć centrów pod marką Medicover Stomatologia (35 gabinetów), a także przejęła pięć centrów stomatologicznych, w tym prestiżową markę Dental Sense z Gdańska.

-Od lat dostrzegamy wartość dodaną wynikającą ze współpracy z liderami na lokalnych i regionalnych rynkach. Dlatego też chcemy nadal aktywnie uczestniczyć w konsolidacji rynku dentystycznego, nawiązując współpracę z najlepszymi ekspertami medycznymi i centrami stomatologicznymi w kraju. Nasza strategia rozwoju konsekwentnie od kilku lat opiera się na dwóch fundamentach – na rozwoju organicznym (otwieraniu nowych centrów stomatologicznych) i przejęciach. W procesie akwizycji nabywamy zawsze 100 procent udziałów centrów stomatologicznych. Jednocześnie zależy nam, aby ich założyciele i zarządzający zostali z nami, z zachowaniem swojej tożsamości – podkreśla Wioletta Januszczyk.

Czytaj także: Wspólna inwestycja Medicover Stomatologia i Dental Sense>>>

Obecnie Medicover Stomatologia posiada ponad 50 nowoczesnych centrów, które oferują kompleksowy zakres usług dentystycznych. Opiekę nad pacjentami zapewnia profesjonalny zespół specjalistów – stomatologów, higienistek, asystentów stomatologicznych i recepcjonistów.

Stomatologia w Medicover dostępna jest dla pacjentów zarówno w ramach abonamentów medycznych, jak i na zasadzie płatności za pojedyncze usługi. Gabinety zlokalizowane są w największych miastach na terenie całej Polski.