Wspólna inwestycja Medicover Stomatologia i Dental Sense

0
415

6 kwietnia 2021 roku rozpocznie działalność nowa klinika stomatologiczna, która będzie wspólnym przedsięwzięciem marki Medicover Stomatologia i sieci prestiżowych centrów stomatologicznych Dental Sense. Placówka powstanie w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

Po raz pierwszy marka Medicover Stomatologia wraz z przejętą kliniką dentystyczną otwierają wspólne centrum. Dotychczas pod szyldem Dental Sense działały dwa nowoczesne centra stomatologiczne zlokalizowane w Gdańsku, które w wyniku akwizycji w październiku 2020 roku dołączyły do sieci Medicover Stomatologia.

Nowa placówka będzie oferować kompleksowe usługi stomatologiczne z wykorzystaniem najnowszych technologii i z zapewnieniem maksymalnego komfortu leczenia. W ofercie znajdzie się między innymi stomatologia estetyczna, w tym nowatorskie zabiegi flow injection (inaczej: bonding), protetyka czy kompleksowa rekonstrukcja zgryzu.

Docelowo nowe centrum będzie funkcjonowało pod marką Dental Sense, łącząc doświadczenie firmy medycznej i zamiłowanie do technologii z wizją leczenia stomatologicznego i charyzmą wyjątkowych lekarzy.

– Medicover Stomatologia od lat konsekwentnie buduje silną sieć centrów stomatologicznych. Dziś chcemy się pozycjonować jako innowator zmieniający i kształtujący rynek stomatologiczny w Polsce. Otwarcie centrum w kompleksie Koneser na warszawskiej Pradze to nowy rozdział w naszej strategii, bo po raz pierwszy łączymy wspólnie siły z pozyskanym partnerem – komentuje Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

Czytaj także: Medicover Stomatologia przejął klinikę Ortho Esthetica>>>

Centra Dental Sense kojarzone są z nazwiskiem współzałożyciela, uznanego eksperta – Łukasza Lassmanna, specjalisty w zakresie stomatologii estetycznej, protetyce i kompleksowej rekonstrukcji zgryzu. Specjalista ten będzie sprawował nadzór merytoryczny nad nową placówką, a jej liderem medycznym będzie lekarz stomatolog Błażej Derda – protetyk, szkolony zgodnie ze standardem Master Level.

W nowopowstałym centrum doktor Lassmann będzie prowadził także szkolenia dla stomatologów w ramach programu szkoleniowego Master Level, którego jest koordynatorem merytorycznym. Master Level to szkolenia dla dentystów z zakresu między innymi fizjoterapii stomatologicznej, okluzji, preparacji i wewnątrzustnej fotografii oraz planowania leczenia.

Obecnie Medicover Stomatologia posiada ponad 50 nowoczesnych centrów, które oferują kompleksowy zakres usług dentystycznych. Opiekę nad pacjentami zapewnia profesjonalny zespół specjalistów – stomatologów, higienistek, asystentów stomatologicznych i recepcjonistów.

Stomatologia w Medicover dostępna jest dla pacjentów zarówno w ramach abonamentów medycznych, jak i na zasadzie płatności za pojedyncze usługi. Gabinety zlokalizowane są w największych miastach na terenie całej Polski.

Czytaj także: Medicover nowym właścicielem sieci klubów fitness Holmes Place>>>