Poznań: holmowa laserowa chirurgia prostaty w Szpitalu Certus

0
535

Szpital Certus z Poznania rozszerzył zakres oferowanych usług o zabiegi holmowej laserowej chirurgii prostaty. Zabiegi są komercyjne. Certus to drugi ośrodek w Polsce, w którym przeprowadzane są operacje przy użyciu lasera holomowego przez specjalistów ze Szpitala Św. Anny w  Piasecznie.

Od września 2020 roku zabiegi te są także wykonywane w szpitalu Centrum Medycznego Aldemed w Zielonej Górze. Aldemed oferuje takie zabiegi jako jedyna placówka w województwie lubuskim. Również tam zabiegi są prowadzone przez specjalistów ze Szpitala Św. Anny w Piasecznie, którzy szkolą lekarzy z Aldemed.

Czytaj na ten temat: Zielona Góra: nowoczesne zabiegi urologiczne w Centrum Medycznym Aldemed>>>

Metoda HoLEP (laserowa enukleacja HoLEP lub holmowa laserowa chirurgia prostaty) jest metodą małoinwazyjną i rekomendowaną ze względu na bezpieczeństwo pacjentów. Powoduje minimalne ryzyko krwawienia, pozwala na bezpieczne leczenie nawet bardzo dużych gruczolaków, po zabiegu cewnik jest zazwyczaj szybko usuwany i szybko postępuje rekonwalescencja.

W porównaniu do starszych metod leczenia HoLEP umożliwia znacznie szybszą regenerację po zabiegu oraz pozwala doszczętnie usunąć przerośnięty gruczoł. Dzięki temu zabiegi są bardzo skuteczne – mniej niż 2 procent mężczyzn wymaga ponownego leczenia.

Zabiegi wykonywane są w szpitalu Certus przy ulicy Grunwaldzkiej 156. W lokalizacji tej działa także ambulatorium. Certus prowadzi też pięć centrów medycznych na terenie Poznania i Swarzędza, w tym przychodnie – Zdrowie Rodziny i Art Medicum, które dołączyły do sieci w 2018 roku.

Świadczenia oferowane przez placówki są zarówno komercyjne jak i finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Certus powstał w roku 1992 jako pierwszy wielospecjalistyczny prywatny szpital w Polsce.

W 2017 roku Certus został częścią Penta Hospitals International (PHI) – grupy szpitali i przychodni w Europie Środkowo-Wschodniej. PHI działa na Słowacji, w Czechach oraz w Polsce. Penta Hospitals Poland została w roku 2019 przejęta przez EMC Instytut Medyczny.

EMC prowadzi 11 szpitali (większość działa w sieci) oraz 19 przychodni, które działają na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Do sieci EMC należy między innymi szpital Św. Anny w Piasecznie.