Poznań: Lecznica Certus przejęła przychodnię Art Medicum

0
729

Od listopada 2018 roku Prywatna Lecznicza Certus poszerzyła swoją działalność o nową przychodnię Art Medicum, mieszczącą się na Osiedlu Edwarda Raczyńskiego 2/23 w Swarzędzu.

Art Medicum działa od 2002 roku. Przychodnia oferuje usługi z zakresu podstawowej opieki Zdrowotnej, a pod opieką zatrudnionych tu lekarzy i pielęgniarek pozostaje 3,5 tysiąca pacjentów. Placówka oferuje też usługi z zakresu stomatologii – zarówno komercyjne, jak i w ramach umowy z NFZ. Zespół lekarski Art Medicum tworzy 4 lekarzy rodzinnych, 1 pediatra oraz 2 stomatologów.

– Proces integracji nowej przychodni ze strukturami Certusa już się rozpoczął. W nadchodzących miesiącach będziemy stopniowo zacieśniać współpracę, tak aby w przyszłości nasze działania stanowiły spójną całość. Planujemy utrzymać obecny zakres usług oferowanych w przychodni, a z czasem planujemy poszerzać ofertę o kolejnych specjalistów. Mamy nadzieję, że pacjenci Art Medicum wkrótce zauważą, że ich przychodnia zmienia się na lepsze. – tłumaczy Karolina Laskowska, dyrektor naczelny Prywatnej Lecznicy Certus.

Prywatna Lecznica Certus jest pierwszym wielospecjalistycznym szpitalem prywatnym w Polsce. Na rynku usług medycznych działa nieprzerwanie od 26 lat, oferując nowoczesne metody leczenia, doświadczoną kadrę medyczną, bardzo dobre warunki pobytu oraz przyjazną pacjentom atmosferę na 3 oddziałach szpitalnych: ogólnym, urologicznym i zabiegowym.

Certus cieszy się wśród poznaniaków opinią miejsca, w którym o każdej porze można bez problemu otrzymać pomoc lekarską. Ambulatorium jest dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, umożliwiając opiekę chirurga i internisty, a także dostęp do badań laboratoryjnych, pracowni RTG i EKG. Do Certusa należą także 4 Centra Medyczne na terenie Poznania i Swarzędza. Usługi medyczne w PL Certus dostępne są zarówno odpłatnie, jak i w ramach umów z NFZ.

– Przejęcie nowej jednostki wzmocni pozycję Prywatnej Lecznicy Certus na wielkopolskim rynku usług medycznych – dodaje dyrektor Laskowska.

Przychodnia Art Medicum

Jest to już druga akwizycja Certusa w tym roku – w kwietniu 2018 nabyła ona 100 procent udziałów w spółce NZOZ Zdrowie Rodziny, które mieści się w Poznaniu na osiedlu Wichrowe Wzgórze i oferuje usługi lekarza POZ dla ponad 9 tysięcy osób.

W 2017 roku Certus stał się częścią Penta Hospitals International (PHI), największej w Europie Środkowo-Wschodniej grupy szpitali i przychodni. Obecnie grupa działa na Słowacji, w Czechach oraz w Polsce, gdzie poprzez EMC Instytut Medyczny i Prywatną Lecznicą Certus systematycznie umacnia swoją pozycję na rynku usług medycznych.

Czytaj także: Izba Administracji Skarbowej pod opieką Certusa>>>