Poznań: trwa przebudowa szpitala Certus

0
1382

10 grudnia 2018 rozpoczęła się przebudowa szpitala Prywatnej Lecznicy Certus z Poznania. Przygotowania do inwestycji trwały rok i zaczęły się krótko po przejęciu placówki przez Penta Hospitals International w lutym 2017 roku.

Przez ten czas przeprowadzono inwentaryzację obiektu, przygotowano projekt oraz uzyskano pozwolenie na budowę i inne niezbędne zgody.

– W pierwszym etapie powstanie winda dla pacjentów, nowe wejście dla osób niepełnosprawnych i dla rodziców z wózkami dziecięcymi oraz nowy podjazd dla karetek, co podniesie komfort korzystania z naszych usług. Dołożymy wszelkich starań, aby remont był możliwie najmniej odczuwalny przez naszych pacjentów. Przez cały czas placówka będzie działała na dotychczasowych zasadach, oferując opiekę medyczną 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu – tłumaczy Karolina Laskowska, dyrektor naczelny Prywatnej Lecznicy Certus. –  Przebudowana i powiększona zostanie także rejestracja szpitala i ambulatorium. Całość tego etapu chcemy zakończyć do maja 2019 roku – dodaje.

W przyszłym roku planowane są kolejne etapy przebudowy, obejmujące sukcesywnie kolejne części obiektu.

Szpital od początku swojego istnienia, czyli od 1992 roku, mieści się w dwupiętrowym budynku dawnej szkoły, przy ulicy Grunwaldzkiej. Cieszy się wśród poznaniaków opinią miejsca, w którym o każdej porze można bez problemu otrzymać pomoc lekarską. Ambulatorium jest dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, umożliwiając opiekę chirurga i internisty, a także dostęp do badań laboratoryjnych, pracowni RTG i EKG.

Do Certusa należy także 5 centrów medycznych na terenie Poznania i Swarzędza, w tym przychodnie Zdrowie Rodziny i Art Medicum, które dołączyły w 2018 roku. Usługi medyczne w PL Certus dostępne są zarówno odpłatnie, jak i w ramach umów z NFZ.

Czytaj: Poznań: Lecznica Certus przejęła przychodnię Art Medicum>>>

Od 2017 roku. Certus jest częścią Penta Hospitals International (PHI) – grupy szpitali i przychodni w Europie Środkowo-Wschodniej. PHI działa na Słowacji, w Czechach oraz w Polsce, gdzie poprzez EMC Instytut Medyczny i Prywatną Lecznicę Certus systematycznie umacnia swoją pozycję na rynku usług medycznych.