Pułtusk: modernizacja w Szpitalu Gajda-Med

0
542

Szpital Powiatowy Gajda-Med z Pułtuska rozpoczął przebudowę poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W wyniku inwestycji zwiększy się liczba gabinetów. Placówka zyska także nową funkcjonalność i design.

Szpital w Pułtusku prowadzi osiem oddziałów, między innymi geriatrii, chorób wewnętrznych o profilu kardiologicznym, pediatrii oraz chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii urazowo-ortopedycznej. Posiada blok operacyjny, poradnie POZ, poradnie specjalistyczne, laboratorium diagnostyczne i pracownię badań obrazowych.

W czerwcu 2020 lądowisko przy szpitalu zostało włączone do krajowego systemu ASAR (Aeronautical Search and Rescue), którego zadaniem jest między innymi zapewnienie koordynacji działań poszukiwawczo-ratowniczych, mających na celu niesienie pomocy załogom i pasażerom statków powietrznych poszkodowanych w wyniku zdarzeń lotniczych.

Czytaj na ten temat: Lądowisko Szpitala Gajda-Med w systemie ASAR>>>

Grupa  Gajda-Med prowadzi szpital w Pułtusku oraz sieć ponad 20-tu placówek ambulatoryjnych w Warszawie, Pułtusku i miejscowościach ościennych. Do Grupy Gajda-Med należą także: San-Medica w Jeruzalu, San-Med w Drobinie, Hipokrates w Warszawie, Medivita-Konstancin z Konstancina-Jeziornej oraz Pols-Med i Pols-Med Robert Gajda z Pułtuska.

Centrum Medyczne Gajda-Med powstało 1998 roku. Założycielem i dyrektorem Centrum jest dr n. med. Robert Gajda.